Miasto Szkła Krosno wysoko wygrało w derbach z Przemyślem [RELACJA, ZDJĘCIA]

Sebastian Czech
Gospodarze wygrali pewnie, przez większą część meczu przeważali i kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, lecz Niedźwiadki też miały swoje „5 minut”. Konkretnie przyjezdni zaistnieli w trzeciej kwarcie, którą zdecydowanie wygrali i w sposób znaczący zredukowali straty z 30 do 11 punktów.

Rolę faworyta wszelako derbowego pojedynku niemal natychmiast podkreślili krośnianie. Mecz bowiem rozpoczął od celnego rzutu za 3 Maksymilian Zagórski, następnie punkty dołożyli: Patryk Stankowski (dwukrotnie za 2 i raz za 3) oraz Hubert Łałak i Radosław Trubacz, co dało miejscowym dziesięciopunktowe prowadzenie (14:4) po kilku minutach gry.

Druga kwarta również zdecydowanie dla Krosna, w tej części Miasto Szkła podwyższyło przewagę do 30 punktów (47:17) i kiedy wydawało się, że jedyną niewiadomą pozostają rozmiary zwycięstwa gospodarzy, przemyślanie postanowili zawalczyć.

I uczynili to dość skutecznie, ponieważ na początku czwartej odsłony doszli przeciwnika na 11 „oczek” (60:49 dla Krosna), ale po dwóch kolejnych trójkach Michała Jankowskiego krośnianie odzyskali skuteczność, przesądzającą o sukcesie.

Miasto Szkła Krosno - Niedźwiadki Chemart Przemyśl 90:64 (23:11, 24:9, 13:27, 30:17)

Miasto Szkła: Stankowski 13 (1x3), Trubacz 5 (1x3), Wrona 7, Zagórski 17 (2x3), Łałak 16 (2x3) oraz Rasnick 10, Jankowski 14 (4x3), Griszczuk 0, Sobiech 8. Trener Edmunds Valeiko.

Niedźwiadki: Serwański 11 (1x3), Janczak 4, Sinadinović-Stojiljković 0, Rompa 8, Egner 11 (1x3) oraz Skubiński 0, Uberna 3 (1x3), Chrabota 0, Marek 6, Majka 11 (1x3), M. Puchalski 10. Trener Daniel Puchalski.