Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Od 6 maja otwarte przedszkola i żłobki. Jak to będzie wyglądać we Wrocławiu?

MK, MG
123rf
Od 6 maja w Polsce będą mogły działać przedszkola i żłobki - zapowiedział dziś premier Mateusz Morawiecki. Na ich otwarcie zgodziło się Ministerstwo Zdrowia, ale ostateczną decyzję o otwarciu swoich placówek mają podejmować prowadzące je gminy. Czy i kiedy Wrocław otworzy żłobki i przedszkola? Przeczytajcie poniżej.

KORONAWIRUS WE WROCŁAWIU Bądź bieżąco. Dołącz do grupy na Facebooku - KLIK!

Ministerstwo Zdrowia precyzuje, że gmina może ograniczyć liczebność grupy przedszkolnej lub ograniczyć liczbę dzieci objętych opieką w żłobkach. Jednostka samorządu terytorialnego może też zamknąć wszystkie żłobki i przedszkola na swoim terenie.

Czy przedszkola i żłobki we Wrocławiu zostaną otwarte 6 maja?

Departament Edukacji i Wydział Zdrowia we wrocławskim ratuszu mają różne scenariusze otwarcia żłobków i przedszkoli - informuje portal GazetaWroclawska.pl.

Obecnie zapoznajemy się z właśnie publikowanymi wytycznymi ministra zdrowia w sprawie instytucjonalnej opieki nad dziećmi. Dyrektorzy placówek są w kontakcie z rodzicami i sprawdzają, jakie jest zainteresowanie miejscami w żłobkach i przedszkolach. Ostateczne decyzje o otwarciu placówek, zgodnie z zaleceniami rządu, będą konsultowane z sanepidem i kuratorium - wyjaśnia Przemysław Gałecki, dyrektor biura komunikacji społecznej w Urzędzie Miejskim Wrocławia

.

Rząd opublikował wytyczne dla dyrektorów żłobków

Wymienia w nich warunki, jakie muszą być spełnione przed otwarciem placówek.

  • Przy wejściu do budynku musi pojawić się do dezynfekcji rąk, z którego muszą korzystać wszyscy dorośli.
  • Pracownicy muszą być zaś wyposażeni w rękawiczki, maseczki ochronne, ewentualnie przyłbice.
  • Jeśli istnieje uzasadnione podejrzenie, że dziecko jest chore i może zarażać inne dzieci nie może zostać wpuszczone do placówki.
  • Dzieci, pod nadzorem opiekuna, mogą korzystać z istniejących na terenie instytucji placów zabaw i boisk. Wychodzenie na plac zabaw poszczególnych grup musi być jednak zorganizowane tak, aby nie kontaktowały się ze sobą wzajemnie. Jeżeli nie dyrektor nie może zapewnić codziennej dezynfekcji sprzętu na placu zabaw lub boisku, musi go oznaczyć taśmą zabezpieczającą przed używaniem.
  • Na bieżąco muszą być dezynfekowane poręcze, klamki, włączniki światła, uchwyty, ramy łóżeczek lub leżaczków, poręcze krzeseł, blaty w salach i w pomieszczeniach spożywania posiłków. Po każdym użyciu zabawek lub innych sprzętów przez dziecko należy je umyć i zdezynfekować.
  • W miarę możliwości w zajęcia opiekuńcze nie powinny być angażowane osoby powyżej 60. roku życia, należy także unikać rotacji opiekunów podczas sprawowania opieki nad dziećmi.

KORONAWIRUS WE WROCŁAWIU - najnowsze informacje na żywo znajdziesz TUTAJ - KLIK!

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto