Siatkarki SP 4 Jasło w półfinale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Krzysztof Zbylut/ Dominik Kowalski
Drużyna siatkarek Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle awansowała do półfinału wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej. „Czwórka” wygrała rejonowe zawody, które odbyły się 10 marca w Krośnie.

W turnieju, rozegranym w Szkole Podstawowej nr 15 w Krośnie, wzięły udział cztery drużyny. Grano system każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Drużyna SP 4 Jasło wygrała wszystkie mecze, nie tracąc nawet seta i pokonała kolejno SP Dukla 2-0 (po dramatycznym drugim secie 27-25), SP 15 Krosno 2-0 i SP Strzyżów 2-0. O sukcesie przesądziła mądra i konsekwentna gra siatkarek z Jasła w całym turnieju.

Kolejność końcowa zawodów: 1. Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle, 2. Szkoła Podstawowa w Dukli, 3. Szkoła Podstawowa nr 15 w Krośnie, 4. Szkoła Podstawowa w Strzyżowie.

Zespół z Jasła wystąpił w składzie: Nikita Cyboroń, Blanka Zbylut, Aleksandra Sochacka, Maja Dubiel, Emilia Gancarz, Amelia Zięba, Karolina Rak, Martyna Gorczyca, Maja Kaszowicz; opiekunowie: Grzegorz Janusz i Dominik Kowalski.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki Radzie Rodziców SP 4 w Jaśle. Krzysztof Zbylut zasponsorował posiłek w McDonaldzie.

Organizatorem półfinału wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej będzie Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle.