Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Jaśle nie ma specjalnych koszy na psie odchody, jest natomiast 450 pojemników na śmieci

GM
W Jaśle nie ma specjalnych koszy na psie odchody, jest natomiast 450 pojemników na śmieci, do których można wrzucać odchody odpowiednio zapakowane
W Jaśle nie ma specjalnych koszy na psie odchody, jest natomiast 450 pojemników na śmieci, do których można wrzucać odchody odpowiednio zapakowane GM
Na terenie całego miasta rozmieszczone są kosze na śmieci, do których - po umieszczeniu w worku foliowym lub papierowym - można wrzucać psie odchody. Sprawdzamy, jak władze Jasła dbają o czystość w przestrzeni miejskiej.

Na terenie miasta nie ma ustawionych koszy ulicznych przeznaczonych wyłącznie na psie odchody. Takie nieczystości można wyrzucać do koszy ulicznych, ustawionych na ciągach pieszych. - Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, ponieważ nie tylko pozwala na udostępnienie mieszkańcom większej liczby koszy, do których można wyrzucać pozostawione przez zwierzęta odchody, ale również pozwala zmniejszyć koszty ich utrzymania - tłumaczy Agata Koba, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Jasła.

Wyrzucanie psich odchodów do koszy ulicznych jest możliwe tylko pod warunkiem, że są one umieszczone w worku foliowym lub papierowym.

Pakiety sanitarne za grosze

Na terenie Jasła jest ok. 450 sztuk koszy. Rozmieszczone są na ulicach będących w zarządzie miasta. Kosze są opróżnianie nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie. Urzędnicy nie oferują mieszkańcom woreczków czy torebek na psie odchody. Pakiety sanitarne można kupić np. w sklepach zoologicznych. W okresie, kiedy do regulaminu utrzymania czystości w mieście były wprowadzane zapisy dotyczące sprzątania nieczystości po psach, Urząd Miasta w Jaśle przeprowadzał wielokrotnie akcje edukacyjno-informacyjne.

- W ramach tych akcji m.in. rozdawane były ulotki oraz pakiety sanitarne do sprzątania psich odchodów. Pakiety takie były np. wydawane właścicielom psów podczas zgłaszania pupili w urzędzie miasta - objaśnia A.Koba.

Urzędnicy tłumaczą, że dokładają wszelkich starań, aby teren miasta był czysty i zadbany. Miasto współorganizuje konkursy ekologiczne w szkołach i przedszkolach, w tym mające na celu propagowanie wśród dzieci i młodzieży poczucia współodpowiedzialności za swoje miasto, w tym utrzymanie czystości i porządku.

Uświadamiają najmłodszych

Dodatkowo urzędnicy za pośrednictwem zarządów osiedli rozmieścili tabliczki zachęcające i przypominające o obowiązku sprzątania po swoim pupilu. - Ponadto w ramach działań Straży Miejskiej corocznie prowadzone są w placówkach oświatowych zajęcia edukacyjne pt. „Mały opiekun psa”. Spotkania polegają na przekazaniu dzieciom szkół podstawowych wiadomości na temat zasad dotyczących sprawowania właściwej opieki nad psami - tłumaczy nam Agata Koba z jasielskiego magistratu. W trakcie pogadanek dzieciaki dowiadują się m.in jak sprzątać odchody, jak prowadzić psa, czy opiekować się nim w miejscu publicznym.

Spacery z psami pod okiem kamer

W działania dotyczące czystości w mieście zaangażowana jest też Straż Miejska. Funkcjonariusze w ramach swoich codziennych obowiązków prowadzą działania prewencyjne oraz kontrole właścicieli psów, którzy nie sprzątają po swoich czworonogach. Strażnicy sprawdzają przede wszystkim takie miejsca, w których najczęściej dochodzi do tego typu zachowań: skwery, place, uliczki osiedlowe.

- W tym celu wykorzystywany jest również miejski monitoring, gdzie udaje się zauważyć osoby spacerujące z psem, które nie sprzątają pozostawionych przez psa odchodów - opisuje rzeczniczka jasielskiego urzędu.


ZOBACZ TEŻ: Wypadek na ul. Grunwaldzkiej w Przemyślu. Pijany pieszy potrącony na oznakowanym przejściu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto