MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Adam Kostrząb zaprzysiężony, Jasło ma nowego burmistrza. Radni też ślubowali [ZDJĘCIA]

Jakub Hap
Jakub Hap
Pośród uczestników uroczystego zaprzysiężenia burmistrza i radnych nie zabrakło przedstawicieli władz parlamentarnych, posłów do Parlamentu Europejskiego, włodarzy innych gmin powiatu jasielskiego i urzędników ratusza w Jaśle. Stawili się też bliscy osób, które będą współtworzyć miejscowy samorząd w najbliższych pięciu latach. Burmistrzowi Adamowi Kostrząbowi towarzyszyła m.in. żona Katarzyna
Pośród uczestników uroczystego zaprzysiężenia burmistrza i radnych nie zabrakło przedstawicieli władz parlamentarnych, posłów do Parlamentu Europejskiego, włodarzy innych gmin powiatu jasielskiego i urzędników ratusza w Jaśle. Stawili się też bliscy osób, które będą współtworzyć miejscowy samorząd w najbliższych pięciu latach. Burmistrzowi Adamowi Kostrząbowi towarzyszyła m.in. żona Katarzyna Marek Dybaś
W Jasielskim Domu Kultury odbyło się dziś uroczyste zaprzysiężenie nowego burmistrza Jasła, 38-letniego Adama Kostrząba. Słowa ślubowania wypowiedzieli również radni miejscy, którzy uzyskali mandat w kwietniowych wyborach samorządowych. Na przewodniczącego rady wybrany został Marcin Węgrzyn.

Ceremonia, symbolicznie otwierająca kolejny rozdział w dziejach samorządu miasta nad Wisłoką, Ropą i Jasiołką zainaugurowała pierwszą sesję Rady Miejskiej Jasła dziewiątej kadencji.

- Uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta Jasła. Tak mi dopomóż Bóg - powiedział podczas aktu zaprzysiężenia Adam Kostrząb, wybrany na burmistrza jako kandydat KWW ODNOWA.

Kostrząb wdzięczny za zaufanie

W okolicznościowym przemówieniu 38-latek podziękował jaślanom za zaufanie i głosy, za sprawą których odniósł zdecydowane zwycięstwo tak w pierwszej, jak i drugiej turze wyborów (w dogrywce otrzymał ponad trzy razy większe poparcie niż Wojciech Zając). Adam Kostrząb obiecał, że zrobi wszystko, by dobrze zarządzać miastem i zapewnić mu rozwój. Podczas uroczystości w JDK odebrał też sporo gratulacji - m.in. od ustępującego burmistrza Ryszarda Pabiana. W pożegnalnym wystąpieniu 66-letni samorządowiec, nieubiegający się w wyborach o drugą reelekcję wyraził wdzięczność mieszkańcom Jasła, dzięki którym przez dekadę sprawował najważniejszy urząd w mieście, współpracownikom i – podobnie jak wcześniej jego następca – zawsze wspierającej go małżonce.

Adamowi Kostrząbowi gratulowały też europosłanka Elżbieta Łukacijewska oraz posłanki Joanna Frydrych i Maria Kurowska. Ta ostatnia, burmistrz Jasła w latach 2006-2010, zwracając się do zebranych w JDK nie kryła, że... liczyła na zwycięstwo Wojciecha Zająca, mocno wspieranego przez nią w końcówce kampanii wyborczej.

Kwiaty od radnych PiS

Wartym docenienia gestem było uhonorowanie nowego burmistrza bukietem kwiatów przez radnych, którzy w wyborach reprezentowali komitet jego głównego rywala. W imieniu klubu Prawa i Sprawiedliwości (bo pod takim szyldem będą działać w radzie kandydaci KWW Wojciecha Zająca) zrobili to Urszula Czyżowicz i Robert Snoch.

- Oferujemy współpracę - podkreślił radny Snoch.

Węgrzyn na czele rady

Ważnym punktem programu wydarzenia było ślubowanie nowo wybranych radnych. Tylko dziesięcioro z nich sprawowało mandat w poprzedniej kadencji.

Skład Rady Miejskiej Jasła współtworzą obecnie:

  • Bogusława Wójcik, Joanna Banach-Gancarz, Krystyna Sikora, Tomasz Stanek, Marcin Węgrzyn, Jerzy Okarma, Agnieszka Sobczyk (wszyscy przystąpili do wyborów z list KWW ODNOWA),
  • Robert Snoch, Piotr Samborski, Krzysztof Pec, Urszula Czyżowicz, Anna Szprucińska (KWW Wojciecha Zająca),
  • Jan Pierzchała, Leszek Znamirowski, Krzysztof Czeluśniak (KWW Jaślanie),
  • Bogdan Ziemba (KWW Bogdana Ziemby),
  • Mariola Mazur (KWW Andrzeja Czerneckiego),
  • Jolanta Jachym, Artur Dudek oraz Piotr Bialik (KKW Koalicja Obywatelska).

Miejsce zwolnione przez Wojciecha Zająca, który zrzekł się mandatu ma zająć Zenon Gondek (nie został jeszcze zaprzysiężony).

W trakcie drugiej części poniedziałkowej sesji rady, która odbyła się w ratuszu został wybrany jej przewodniczący. Funkcję tę objął Marcin Węgrzyn (w głosowaniu pokonał Roberta Snocha stosunkiem głosów 14 do 6).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto