Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Alpinarium, arboretum, ogród sensoryczny. Park Zdrojowy w Ciężkowicach wkrótce zostanie otwarty. Zobaczcie, jak wygląda [ZDJĘCIA]

Iwona Adamek
Budowa Parku Zrojowego w Ciężkowicach jest już na finiszu. To ok. 50 minut drogi od Jasła.
Budowa Parku Zrojowego w Ciężkowicach jest już na finiszu. To ok. 50 minut drogi od Jasła. Halina Gajda
Budowa Parku Zdrojowego w Ciężkowicach, miejscowości oddalonej od Jasła niecała godzinę drogi, jest już na ukończeniu. Jego otwarcie planowane jest na koniec maja. Co tam się znajdzie? Baseny do hydroterapii, arboretum, alpinarium, ogród sensoryczny, ścieżki spacerowe. Zobaczcie, jak w tej chwili wygląda to miejsce, w którego zagospodarowanie zainwestowano ponad 20 mln zł.

Na terenie Parku Zdrojowego będzie dostępna dla odwiedzających infrastruktura rekreacyjna i turystyczna, w tym urządzenia do hydroterapii (wodolecznictwa), alpinarium (ogród zbudowany ze skał i ziemi, wraz z górskimi układami roślinności), arboretum (ogród dendrologiczny), brodziki z łazienkami mineralnymi, sieć alejek, wrzosowisko, siłownia terenowa, plac zabaw, ogrody wodne, tężnia, ogród sensoryczny i inne.Położenie Parku Zdrojowego daje możliwość zorganizowania półdniowej wycieczki pieszej łączącej kilka ciekawych atrakcji, m.in. Wąwóz Czarownic i rezerwatu Skamieniałe Miasto.

Wstęp do Parku Zdrojowego będzie bezpłatny, a na terenie obiektu będą znajdowały się punkty usługowe oraz informacja turystyczna. Zaplanowano również dużą liczbę miejsc parkingowych.

Park Zdrojowy został zbudowany w pobliżu Skamieniałego Miasta, Wąwozu Czarownic i rynku w Ciężkowicach, nieco dalej od Muzeum Przyrodniczego. Powstał na grzbiecie opadającym od wzniesienia Skała 367 m n.p.m. w kierunku północno-wschodnim. Od Skałki z krzyżem (najwyżej położona skała w rezerwacie Skamieniałe Miasto) wystarczy zejść 5 min. do ul. Tysiąclecia, przechodząc na drugą stronę jezdni, wchodzimy na teren Parku Zdrojowego.

Rehabilitacja w Parku Zdrojowym w Ciężkowicach

W Ciężkowicach i okolicach znajdują się wody siarczkowe, np. ujęcie w Rakutowej lub Polichtach. Zasób tych wód w jęciach jest jednak zbyt mały, aby zaspokoić potrzeby tysięcy odwiedzających osób. Dlatego w Parku Zdrojowym zostanie zastosowana koncepcja terapii ks. Sebastiana Kneippa. Jego system leczniczy opiera się na hydroterapii (wodolecznictwie), kinezyterapii (ćwiczeniach), dietetyce, fitoterapii (leczenie ziołami), terapii porządkującej.


ZOBACZ TAKŻE: Wysowianka od a do z, czyli jak wygląda produkcja wody mineralnej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto