Ampfutbolista z Dębowca zagrał w finale Ligi Mistrzów [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jakub Hap
Jakub Hap
Mateusz podczas półfinałowego meczu Legii z włoską drużyną Vicenza Calcio
Mateusz podczas półfinałowego meczu Legii z włoską drużyną Vicenza Calcio Legia Amp Futbol / Jacek Prondzynski
Legia Warszawa drugim europejskim zespołem w amp futbolu. Mistrzowie Polski ulegli dziś w finale Ligi Mistrzów Turkom z Sahinbey Belediyesi Ampute Takimi, ale sam awans do ostatecznej batalii w prestiżowych rozgrywkach, które w tym roku odbyły się w Turcji to największy sukces stołecznego klubu w historii. Jego współtwórcą jest nasz krajan - Mateusz Ślusarczyk z Dębowca.

Potyczka rozpoczęła się szczęśliwie dla ekipy z Warszawy, która chwilę po pierwszym gwizdku arbitra wyszła na prowadzenie po celnym strzale Bartosza Łastowskiego. Niestety, podobnie jak w pierwszym meczu turnieju legioniści finalnie musieli uznać wyższość faworyzowanych rywali - ulegając im 1:3 (do przerwy 1:2). Mimo porażki ich wyczyn i tak wzbudza powszechny szacunek i uznanie, bo w pełni zasłużyli na miano drugiej ampfutbolowej drużyny na Starym Kontynencie.

- Kapitalny mecz AmpLegia (...). Nasi dali maxa, zresztą w #ampfutbol nie widziałem jeszcze meczu na mniej niż 110%...

- napisał na Twitterze znany dziennikarz sportowy i ambasador amp futbolu Michał Pol, który towarzyszy legionistom w Turcji.

Mateusz Ślusarczyk zagrał w dzisiejszym meczu finałowym od pierwszej minuty. To on, wykopem z autu rozpoczął akcję, po której Legia strzeliła bramkę na 1:0. Pochodzący z Dębowca ampfutbolista zasilił szeregi Wojskowych początkiem marca tego roku. Wcześniej reprezentował barwy Husarii Kraków.

Niedzielny finał Ligi Mistrzów można obejrzeć poniżej.