Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Apel GOPS w Jaśle. Pomoc dla bezdomnych, starszych, niepełnosprawnych i samotnych

OPRAC.:
Bogdan Hućko
Bogdan Hućko
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Gmina Jasło
W związku z pogorszeniem się warunków pogodowych oraz obniżeniem temperatur Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle apeluje do mieszkańców gminy Jasło o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, a także na osoby starsze, niepełnosprawne i samotne.

- Niskie temperatury stwarzają zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia osób bezdomnych, ale również dla osób samotnych, w podeszłym wieku, nietrzeźwych lub pod wpływem substancji odurzających przebywających poza domem i narażonych na wychłodzenie organizmu. Osobom bezdomnym przysługuje pomoc w formie tymczasowego schronienia oraz ciepłego posiłku

– przypomina GOPS.

Informacje dotyczące osób bezdomnych można zgłaszać do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle przy ulicy Słowackiego 4, tel. 13 44 366 43 oraz tel. 13 44 366 41, oraz na numer alarmowy policji tj. 997.

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie funkcjonuje bezpłatny, całodobowy numer informacyjno-koordynacyjny 987 dla Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Z numeru mogą korzystać osoby bezdomne wymagające pomocy z terenu województwa podkarpackiego. Pod ten numer telefonu ponadto można również zgłaszać potrzebę udzielenia pomocy osobie potrzebującej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Opaska na depresję - to może być przełom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto