Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Artysta street art z Jasła ozdabia budynki w powiecie gorlickim. Namalował mural na remizie OSP w Pagorzynie [ZDJĘCIA]

Iwona Adamek
Iwona Adamek
Mural przedstawiający św. Floriana na budynku OSP w Pagorzynie.
Mural przedstawiający św. Floriana na budynku OSP w Pagorzynie. Archiwum prywatne
Sylwester Łaskawski, artysta street art z Jasła, stworzył kolejne dzieło na ścianie budynku. Tym razem poza granicami Jasła, w Pagorzynie, gmina Lipinki, w powiecie gorlickim. Nowoczesność, niezwykła feeria barw, dbałość o każdy detal autorskiego projektu sprawia, że murale, które wychodzą spod ręki Łaskawskiego, to jego znak rozpoznawczy. Zobaczcie, co tym razem stworzył.

Prace nad muralem na budynku OSP w Pagorzynie, w gminie Lipinki, Sylwester Łaskawski, właściciel Sztukizji z Jasła, zakończył kilka dni temu. Na ogromnej ścianie remizy namalował św. Floriana, patrona strażaków, otoczonego przez dwa żywioły - ogień i wodę. Mural idealnie wpasował się w obchody 4 maja, czyli Święta Strażaka.

- Projekt od początku do końca był autorski.Taką miałem wizję św. Floriana i tak go przedstawiłem. Zleceniodawcą zamówienia był Urząd Gminy w Lipinkach. Teren wokół remizy ma być zagospodarowany, więc mural na budynku był pierwszym krokiem do zmian

- mówi Sylwester Łaskawski.

Twórca street art z Jasła jest dobrze znany mieszkańcom. A właściwie to jego liczne dzieła, które zdobią ściany budynków w Jaśle. Spełniają nie tylko funkcje estetyczne, cieszą oczy mieszkańców, wnoszą w szarość miasta mnóstwo kolorów, ale też niejednokrotnie zakrywają oszpecone wulgaryzmami ściany. Na bloku przy ul. Kościuszki mam surrealistyczny malunek przedstawiający czarnoskórą kobietę z cytryną. Oszpecone ściany bloku przy ul. Kościuszki 55 pokrył przepiękny, barwny paw. Do tego mamy historyczny mural przy ul. Mickiewicza, egzotyczny malunek na ścianie barażu przy ul. Baczyńskiego czy Jana Pawła II na garażu przy pl. Inwalidów Wojennych.

To tylko kilka murali, którymi ozdobił miasto Łaskawski. Wszystkie były robione w porozumieniu z właścicielami budynków lub na ich zlecenie. Każdy cechuje charakterystyczna dla Łaskawskiego feeria barw, dbałość o detale i przesłanie.


ZOBACZ TAKŻE: 78. rocznica wybuchu powstania w Getcie Warszawskim. Mural z uczestniczkami walk w centrum stolicy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto