Bardzo cenne zwycięstwo Zamczyska Mrukowa. Mateusz Bazan obronił rzut karny

Mateusz Bazan obronił rzut karny
Mateusz Bazan obronił rzut karny Bogdan Hućko
Zamczysko Mrukowa wygrało trzeci mecz, w tym drugi na wyjeździe. W XIII kolejce klasy okręgowej drużyna Ryszarda Skuby pokonała w Jabłonicy Polskiej miejscowe Cisy 2-1. Mateusz Bazan obronił rzut karny, a Jarosław Twardzik nie wykorzystał „jedenastki”.

Mecz w Jabłonicy Polskiej zaczął się niezbyt korzystnie dla Zamczyska. Po faulu Ireneusza Brożyny, sędzia podyktował w 9. minucie rzut karny dla Cisów. Mateusz Bazan obronił strzał z 11 metrów Jakuba Frączka.

Gospodarze przeważali, a Zamczysko nastawiło się na grę z kontry. Gościom udało się przetrwać napór miejscowych i objąć prowadzenie. Artur Wójtowicz z autu wrzucił piłkę na głowę Rafała Frączka i Zamczysko wygrywało 1-0. Mogło w 44. minucie zdobyć drugą bramkę. Za faul na Piotrze Stachurskim sędzia podyktował rzut karny. Jarosław Twardzik trafił w poprzeczkę.

Cisy bardzo szybko po przerwie doprowadziły do remisu. Po zagraniu z rogu Jakuba Frączka, Marcin Balawajder przywrócił miejscowym kibicom nadzieje na dobry rezultat. W II połowie było dużo walki, zaciętości. Goście wyprowadzali groźne kontrataki. Zwycięska bramka dla Zamczyska padła po zagraniu Daniela Bilskiego w pole karne, gdzie Jarosław Twardzik głową skierował piłkę do bramki Cisów. Tym samym napastnik drużyny z Mrukowej zrehabilitował się za zmarnowany rzut karny.

W doliczonym czasie gry Zamczysko było bliskie zdobycia trzeciej bramki, po tym jak cała drużyna gospodarzy łącznie z bramkarzem zaangażowała się w uratowanie remisu. Piłkę na środku boiska przejął Dominik Praszek i kopnął w kierunku bramki. Wydawało się, że futbolówka wpadnie do siatki, ale zatrzymała się na grząskim boisku tuż przed linią bramkową… Radość Zamczyska była przedwczesna, ale sytuacja tak oczywista, że nawet sędzia jakby miał już zamiar wskazać na środek boiska.

Zamczysko zdobyło niezwykle ważne punkty.

– To był bardzo trudny mecz dla nas, bo Cisy chciały wygrać za wszelką cenę

– podkreślił trener Ryszard Skuba.

W najbliższy piątek, 11 listopada, Zamczysko na stadionie w Samoklęskach podejmuje Przełęcz Dukla. Początek meczu o godz. 13.

Mecz XIII kolejki (6 listopada):
Cisy Jabłonica Polska – Zamczysko Mrukowa 1-2 (0-1)
0-1 Rafał Frączek (39), 1-1 Marcin Balawajder (48), 1-2 Jarosław Twardzik (70)

Cisy: Robert Sieniawski – Piotr Borkowski, Kamil Kasperkowicz, Tomasz Kolasiński, Mateusz Aszlar – Mateusz Ukleja (74 Kacper Bielak), Patryk Sajdak, Bartosz Kasprzyk (80 Remigiusz Pisula), Marcin Balawajder - Kamil Pelczar (70 Sebastian Meier), Jakub Frączek; trener Kamil Pelczar.
Zamczysko M.: Mateusz Bazan – Daniel Bilski, Ireneusz Brożyna, Michał Baciak, Krzysztof Lewicki - Piotr Stachurski, Rafał Frączek - Kamil Bilski, Dominik Praszek (85 Damian Mastaj), Artur Wójtowicz (90 Dawid Socha) - Jarosław Twardzik; trener Ryszard Skuba.
Sędziowali: Radosław Kuszaj oraz Tomasz Wierdak i Marcin Samborowski. Żółte kartki: Bartosz Kasprzyk, Tomasz Kolasiński, Patryk Sajdak, Remigiusz Pisula, Jakub Frączek – Piotr Stachurski, Jarosław Twardzik; czerwona: Piotr Borkowski (81). Widzów około 100.