Bardzo pewne zwycięstwo jasielskich siatkarek

Siatkarki UKS MOSiR Jasło wygrały w piątek (26 listopada) zaległy mecz I kolejki w ramach Podkarpackiej I ligi Kobiet z UKS 15 Przemyśl 3-0. To trzecie zwycięstwo z rzędu drużyny trenera Tomasza Janusza.

Jaślanki były faworytkami, bowiem rywalki w tym sezonie przegrały wszystkie mecze i nawet nie wygrały żadnego seta. W Jaśle zanosiło się na rekordowy pogrom drużyny z Przemyśla, prowadzony przez trenera kadry podkarpackiej młodziczek Roberta Gierlacha. Zawodniczki UKS MOSiR mocną zagrywką zdobywały dużą przewagę punktową. Rywalki nie radziły sobie z odbiorem piłki, chwilami były bezradne. Ponadto atutem jaślanek jest to, że każda z nich potrafi mocno zaatakować. Trener przemyskiego zespołu rotował składem, ale nie przynosiło to żadnych efektów, wręcz przeciwnie - jeszcze większy chaos panował na boisku. Z sześciu zdobytych punktów w I secie przez zawodniczki UKS 15 Przemyśl, 3 podarowały im jaślanki, psując zagrywkę, jeden zapisały po błędzie miejscowych, a tylko dwa po atakach.
W II secie przemyślanki prowadziły nawet 3-2, ale miejscowe znów zaczęły spokojnie punktować i szybko zdobyły dużą przewagę. W tym secie 5 punktów dla przyjezdnych to efekt zepsutych zagrywek UKS MOSiR Jasło. Zabrakło też koncentracji, bo skoro rywalki prezentowały zdecydowanie niższe umiejętności, to dyscyplina po drugiej stronie siatki jest mniejsza.
Najbardziej wyrównany był III set, bo najlepszy w wykonaniu przemyskiej drużyny, która kilka razy ładnie zaatakowała, a także była skuteczna w bloku. W tym secie także 5 punktów, to prezent od jaślanek po zmarnowanych zagrywkach. Wyższość UKS MOSiR Jasło w każdym elemencie gry nie podlegała dyskusji. Grały dokładnie, spokojnie i kończyły akcje skutecznymi atakami. Wszystkie zawodniczki punktowały.
Trener Tomasz Janusz w II secie wprowadził na boisko Weronikę Wolak-Libuszowską za Aleksandrę Lidwin, a w III secie Dominika Dybaś zmieniła Natalię Świder.
Najbliższy mecz, na zakończenie pierwszej rundy, UKS MOSiR Jasło rozegra 4 grudnia na wyjeździe z SMS Stalą Mielec.