Bartłomiej Rodak wypożyczony z Czarnych Jasło do LKS Skołyszyn

Lider na półmetku rozgrywek w klasie A (grupa III) LKS Skołyszyn pozyskał Bartłomieja Rodaka z Czarnych 1910 Jasło. Napastnik został wypożyczony przez jasielski klub do końca rundy wiosennej obecnego sezonu.

Bartłomiej Rodak (rocznik 1998) był już zawodnikiem LKS Skołyszyn w rundzie jesiennej covidowego sezonu 2019/20, zakończonego po pierwszej części. LKS Skołyszyn był wtedy beniaminkiem klasy okręgowej, do której wrócił po rocznej przerwie. Teraz jest na dobrej drodze by wrócić na ten szczebel rozgrywek. Jesienią nie przegrali żadnego meczu, wygrali 11 i dwa zremisowali. Wypożyczenie Bartłomieja Rodaka jest dużym wzmocnieniem ekipy trenera Bogdana Rąpały.

W obecnym sezonie zawodnik wystąpił w 13 meczach na boiskach klasy okręgowej, ale żadnego nie zagrał w pełnym wymiarze czasowym. W sumie na boisku w barwach Czarnych spędził w rundzie jesiennej tylko 288 minut. Zdobył jedną bramkę z Naftą Jedlicze (2-1) w słynnym „meczu na wodzie”.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0