Blamaż na wyjeździe

Grzegorz
Czarni Jasło przegrali trzeci mecz z rzędu. Przegrali to mało powiedziane. W Wólce Pełkińskiej ponieśli sromotną klęskę.

W trzecim meczu rundy rewanżowej drużyna seniorów doznała trzeciej porażki. Od pierwszych minut tego spotkania gospodarze próbowali zagrozić bramce strzeżonej przez Damiana Niemczyńskiego. Jednak akcje przeprowadzane głównie skrzydłami dobrze rozbijali nasi obrońcy. Niestety w trzynastej minucie nasz bramkarz dał się zaskoczyć strzałem z rzutu wolnego z ok. 30 metrów i gospodarze wyszli na prowadzenie. Ta sytuacja nie podłamała podopiecznych trenera Jacka Klisiewicza. Od tego momentu to Czarni częściej byli pod polem karnym Wólczanki. Po jednej z akcji w polu karnym został faulowany Łukasz Urban i sędzia z Dębicy w trzydziestej trzeciej minucie podyktował rzut karny. Egzekutorem był sam poszkodowany, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Pierwsza połowa po dobrej grze naszej drużyny kończy się remisem 1:1.
Początek drugiej odsłony meczu to w dalszym ciągu dobra gra Czarnych. Niestety w 54 minucie meczu wszystko się rozsypało. Drugą żółtą i w konsekfencji czerwoną kartką został ukarany kapitan naszej drużyny Wojciech Dziedzic. Od tego momentu gospodarze rzucili się do ataków. Dwie kolejne bramki padły po błędach w ustawieniu linii naszej obrony. Pomimo wysokiego już wyniku nasza drużyna grając o jednego zawodnika mniej nadal starała się zagrażać bramce gospodarzy. Minimalnie niecelnie uderzał z rzutu wolnego Bartosz Szopa, ponadto Grzegorz Munia w swoim stylu niepokoił obrońców Wólczanki. W końcowym fragmencie meczu bezpośrednią czerwoną kartką został ukarany Michał Borowiec. Gospodarze po dwóch kolejnych bramkach wygrali 5:1.
Przed meczem minutą ciszy upamiętniono tragiczny wypadek zawodników Wólczanki, w którym rok temu zginęło pięciu zawodników tego klubu.
Wólczanka Wólka Pełkińska – JKS Czarni 1910 Jasło 5:1 (1:1)
1:0 13′ Kocur (wolny)
1:1 33′ Urban (karny)
2:1 61′ Pietluch
3:1 72′ Pietluch