Cenne zwycięstwo jasielskich siatkarzy w Kętach

Siatkarze MKS Gamrat MOSiR Jasło wygrali w XVIII kolejce rozgrywek II ligi na wyjeździe z Kęczaninem Kęty 3-2. Mecz trwał 145 minut! To bardzo cenne dwa punkty drużyny trenera Bartosza Kilara.

Drużyna jasielska zrewanżowała się ekipie z Kęt za porażkę 1-3 we własnej hali w pierwszej rundzie rozgrywek.
Pierwszego i drugiego seta drużyny rozstrzygnęły bardzo pewnie na swoją korzyść. W I secie drużyna z Jasła popełniła aż 15 błędów własnych, w tym zepsuła 7 zagrywek. W kolejnych setach przyjezdni zrezygnowali z mocnej zagrywki, przeszli na wprowadzanie piłki do gry i to przyniosło efekt. Następne trzy sety były już bardzo zacięte – punkt za punkt. W tie-breaku mecz był wyrównany do stanu 5-5. Jaślanie odskoczyli 8-5, prowadzili 9-6, 10-7, utrzymując przewagę i kontrolując sytuację do końca spotkania.

W II secie kontuzji doznał Mateusz Witek, który uderzył barkiem w słupek i nie grał już do końca meczu.

Młody jasielski zespół pokazał charakter. W bloku brylował Bartosz Lasocki, a w przyjęciu Radosław Kij. MVP meczu został rozgrywający Gamratu MOSiR Bartosz Pichla.

- Jestem zadowolony z postawy całej drużyny. Wszyscy mają wkład w sukces. Tworzyliśmy drużynę i ta zespołowość przesądziła o naszej wygranej

– podkreślił trener MKS Gamrat MOSiR Jasło Bartosz Kilar.

Teraz w rozgrywkach nastąpi kolejna dwutygodniowa przerwa. Najbliższy mecz jasielska drużyna rozegra 11 marca we własnej hali z Karpatami Krosno.

Mecz XVIII kolejki (25 lutego):
UMKS Kęczanin Kęty - MKS Gamrat MOSiR Jasło 2-3 (25-21, 18-25, 23-25, 25-23, 11-15)
MKS Gamrat MOSiR Jasło: Bartosz Pichla, Radosław Kij, Bartosz Lasocki, Mateusz Witek, Dominik Czaja, Patryk Giża, Nikodem Szytuła (libero), Piotr Kulikowski (libero) oraz Bartosz Soboń, Paweł Szymanik, Kacper Kałucki, Mikołaj Pezda; trener Bartosz Kilar.

W pozostałych meczach XVIII kolejki: Volley Rybnik - Karpaty Krosno Glass PANS Krosno 3-2 (25-21, 25-21, 23-25, 19-25, 15-13), MKS Andrychów - Extrans Sędziszów Małopolski 2-3 (27-29, 25-22, 22-25, 25-20, 16-18), MCKiS Jaworzno - TKS Tychy 3-1 (23-25, 25-18, 25-20, 25-12), Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel - Błękitni Ropczyce 3-0 (25-19, 28-26, 25-23), AKS V LO Rzeszów - Hutnik-Wanda Kraków 0-3 (23-25, 14-25, 25-27)
Zaległy mecz XVII kolejki: Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel - TKS Tychy (22 marca).
Zaległy mecz XVI kolejki: AKS V LO Rzeszów - TKS Tychy (18 marca).
Zaległy mecze XV kolejki: Błękitni Ropczyce - Volley Rybnik (4 marca).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0