Czarni Jasło przerwali zwycięską serię Zamczyska Odrzykoń. Wygrali czwarty mecz z rzędu

Czarni Jasło/ facebook
W meczu XXV kolejki klasy okręgowej, rozegranym dzisiaj (3 maja) w Odrzykoniu, Czarni Jasło wygrali z miejscowym Zamczyskiem 3-2. To czwarte z rzędu zwycięstwo jasielskiej drużyny. Zamczysko przegrało pierwszy mecz w rundzie wiosennej (5 zwycięstw i remis), a od siedmiu meczów było niepokonane.

Przy wszystkich bramkach dla Czarnych miał swój wkład Patryk Fryc. W 13. minucie po zagraniu z wolnego tego doświadczonego zawodnika, Rafał Mastaj strzałem nogą pokonał Damiana Kozioła. W 41. minucie Marcin Krajewski strzałem głową podwyższył wynik na 2-0 dla gości, a z rzutu wolnego dogrywał mu piłkę Patryk Fryc. W doliczonym czasie gry I połowy, Patryk Fryc wrzucał piłkę z wolnego w pole karne, defensorzy Zamczyska wybili piłkę, a Przemysław Filipak z 16 metrów strzelił nie do obrony. To pierwszy gol 17-latka w drużynie seniorów. W Odrzykoniu zagrało w barwach Czarnych pięciu juniorów.

- To cieszy mnie najbardziej, tym bardziej, że jeden z nich zdobył bramkę. Drużyna jest przygotowywana pod konkretnego rywala. Tak było i tym razem. W przypadku Odrzykonia także ze względu na boisko, które było ciężkie. Wiedzieliśmy, że Zamczysko to solidny rywal, który dawno nie przegrał. Drużyna była jednością. Cieszymy się ze zwycięstwa

– powiedział nam Patryk Fryc.

Gospodarze powalczyli. Przy wyniku 0-2 zdobyli kontaktową bramkę niemal natychmiast. Po strzale Urbanka, Damian Niemczyński odbił piłkę, a Łukasz Stec z bliska wpakował do bramki. Emocji w końcówce I połowy nie brakowało, bo w doliczonym czasie gry wspomniany już Przemysław Filipak zdobył trzeciego gola dla Czarnych.

– Druga połowa należała do nas

– powiedział kierownik drużyny odrzykońskiej Piotr Filar. Zamczysko grało do końca i w doliczonym czasie Mateusz Urbanek zdobył drugą bramkę dla gospodarzy. Z rogu zagrywał Jakub Dziadosz, a filigranowy pomocnik Zamczyska strzałem głową posłał piłkę do siatki.

Za kartki pauzował Bartosz Madeja. W najbliższym meczu z Przełomem Besko z tego samego powodu nie zagra Łukasz Urban.

Mecz XXV kolejki (3 maja):
Zamczysko Odrzykoń – Czarni 1910 Jasło 2-3 (1-3)
0-1 Rafał Mastaj (13), 0-2 Marcin Krajewski (41), 1-2 Łukasz Stec (42), 1-3 Przemysław Filipak (45+), 2-3 Mateusz Urbanek (90+2)

Zamczysko: Damian Kozioł (55 Damian Rysz) – Dominik Nowak, Ryszard Zaremba, Bartosz Lenart, Mateusz Głód – Patryk Orzechowski, Kacper Latkiewicz (59 Oskar Cierpiak), Wiktor Latkiewicz (67 Kacper Moskal), Mateusz Urbanek - Jakub Dziadosz, Łukasz Stec (78 Piotr Bryś); na ławce rezerwowych: Tomasz Puc, Krystian Okólski, Paweł Godek; trener Andrzej Paszek.
Czarni: Damian Niemczyński – Norbert Biały (46 Maciej Sowa), Rafał Mastaj, Wojciech Myśliwiec, Mateusz Kurdziel - Szymon Sudyka, Łukasz Urban - Przemysław Filipak (55 Karol Szydło, 75 Marcel Płocica), Dawid Florian - Patryk Fryc (67 Robert Niemie c) - Marcin Krajewski (82 Tomasz Pałucki); na ławce rezerwowych: Patryk Szostak, Jakub Wyderka; trener Tomasz Paluch.
Sędziowali: Dawid Klamut oraz Maciej Solecki i Beata Wosiewicz. Żółte kartki: Dominik Nowak – Maciej Sowa, Łukasz Urban. Widzów około 300.