Czeluśnica z trudem zdobyła Zamczysko Odrzykoń. Zwycięska bramka padła z karnego w doliczonym czasie gry

LKS Czeluśnica wygrał piąty mecz z rzędu
LKS Czeluśnica wygrał piąty mecz z rzędu Bogdan Hućko
W meczu X kolejki klasy okręgowej LKS Czeluśnica wygrał z Zamczyskiem Odrzykoń. Gospodarze zapewnili sobie zwycięstwo dopiero w szóstej minucie doliczonego czasu gry z rzutu karnego. Zawodnikom przeszkadzał silny wiatr.

Zamczysko mocno postawiło się gospodarzom, grając z wiatrem objęło prowadzenie po strzale Jakuba Dziadosza i dobitce Krystiana Maścibrzucha. W I połowie w poprzeczkę trafił Patryk Tłuściak, który szybko po przerwie doprowadził do wyrównania.
W II połowie Czeluśnica zdominowała Zamczysko. Gospodarze obijali słupek (Łukasz Urban) i poprzeczkę (Patryk Tłuściak), a po strzale Oleha Vlasova, Ryszard Zaremba wybił piłkę z pustej bramki.

Zwycięska bramkę „Czelsi” zdobyła z rzutu karnego podyktowanego za faul na Patryku Tłuściaku, który doznał urazu nogi. Kapitan Czeluśnicy Szymon Sabik nie zmarnował szansy. Zamczysko miało wątpliwości co do podyktowania „jedenastki”, a przede wszystkim do doliczonego czasu gry. Zdaniem gości gol padł nie w 96, a w 98 minucie. Według Czeluśnicy, drużyna z Odrzykonia opóźniała grę, dlatego mecz został wydłużony o tyle minut.

- Czeluśnica lepiej operowała piłką, ale nic z tego nie wynikało. Mieliśmy też swoje okazje do zdobycia goli

– podsumował trener Zamczyska Dariusz Soliński.

- W pierwszej połowie mecz był wyrównany, ale w sytuacjach podbramkowych było 5-2 dla nas. Natomiast druga połowa rozgrywana była pod nasze dyktando. Zamykaliśmy rywali na ich połowie. Drużyna pokazała charakter. Zasłużone nasze zwycięstwo

– zaznaczył trener Czeluśnicy Marcin Łukaczyński.

Czeluśnica sprawdzała tożsamość zawodników Zamczyska. Jeden z zawodników drużyny z Odrzykonia nie miał legitymacji.

Najbliższy mecz Czeluśnica rozegra 14 października (sobota) o godz. 15 w Dukli. Natomiast Zamczysko Odrzykoń na swoim stadionie w niedzielę, 15 października, o godz. 11 podejmuje Bieszczady Ustrzyki Dolne.

Mecz X kolejki (8 października):
LKS Czeluśnica – Zamczysko Odrzykoń 2-1 (0-1)
0-1 Krystian Maścibrzuch (32), 1-1 Patryk Tłuściak (47), 2-1 Szymon Sabik (90+6, karny)

Czeluśnica: Igor Wanat – Ivan Perez (87 Bartosz Stasz), Szymon Sabik, Jakub Goleń, Kamil Kasperkowicz - Sebastian Meier (83 Przemysław Musiał), Łukasz Urban, Damian Honkisz (46 Kamil Majka), Oleh Vlasov (69 Jakub Kozicki) - Volodymyr Hudyma - Patryk Tłuściak; na ławce rezerwowych: Gracjan Zając, Mateusz Krakoś, Jakub Wyderka, Duvan Martinez, Andrzej Jakubowski; trener Marcin Łukaczyński.
Zamczysko O.: Damian Kozioł –Bartłomiej Nawrocki, Ryszard Zaremba, Kacper Latkiewicz, Mateusz Głód, Krystian Maścibrzuch (74 Dominik Urbanek), Mirosław Ziobro (90+4 Krystian Koszela), Kamil Bęben (83 Gabriel Mąkosa), Piotr Jara (89 Sebastian Nowak), Miłosz Kluczek (61 Piotr Bryś), Jakub Dziadosz (50 Dawid Grysztar); trener Dariusz Soliński.
Sędziowali: D. Strzałka oraz Wlazło i Lis (KS Dębica). Żółte kartki: Damian Honkisz, Łukasz Urban, Szymon Sabik - Mateusz Głód, Dawid Grysztar, Kacper Latkiewicz, trener Dariusz Soliński. Widzów około 100.