Druga porażka Czarnych Jasło. Zarząd klubu zwolnił trenera po przegranej z Markiewicza Krosno

Wojciech Kogut nie jest już trenerem Czarnych Jasło. Został zwolniony w niedzielę Marek Dybaś
Czarni Jasło przegrali drugi mecz w rundzie wiosennej. Po porażce u siebie z liderem Startem Rymanów, w niedzielę, 27 marca, ulegli na wyjeździe Markiewicza Krosno 0-2. Posadę renera stracił Wojciech Kogut.

W porównaniu z meczem ze Startem, trener na spotkanie z Markiewicza Krosno zmienił wyjściowy skład, a po przerwie dokonał trzech kolejnych zmian. Tuż przed zakończeniem I połowy urazu barku doznał bramkarz Damian Niemczyński i zastąpił go Patryk Szostak.

W I połowie dogodniejsze sytuacje do zdobycia goli mieli gospodarze m.in. Jakub Satur. Czarni poważniej nie zagrozili bramce krośnieńskiej drużyny. Jedynie w 27. minucie po zagraniu z rogu Bartosza Madei, Patryk Fryc trafił w poprzeczkę. Natomiast w 65. minucie Marcin Krajewski w dogodnej sytuacji – po zagraniu Patryka Fryca – nie trafił w bramkę.

Czarnych pogrążył Daniel Jucha. Najpierw po dalekim zagraniu Pawła Jarząba, próbujący w polu karnym odegrać piłkę głową Łukasz Stanek, zagrał pod nogi Daniela Juchy, który skorzystał z prezentu. Pięć minut później piłkę z boku boiska stracił Dawid Florian. Damian Honkisz zagrał do Daniela Juchy, który sprytnie wykorzystał niezdecydowanie obrońców Czarnych i strzałem lewą nogą z bliska pokonał Patryka Szostaka. Jaślanie byli bliscy zdobycia kontaktowego gola w 81. Minucie, ale strzał Macieja Soway obronił w ładnym stylu Łukasz Boczar.

- Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Po obejrzeniu meczu Czarnych ze Startem Rymanów powiedziałem chłopakom, że jesteśmy w stanie wygrać z nimi, bo dysponujemy zawodnikami o takich samych i wyższych umiejętnościach. Udało się nam dobrze przepracować okres przygotowawczy. W drużynie jest bardzo dobra atmosfera. Zebrała się fajna grupa ludzi, którzy chcą ze sobą pracować i grać . Cieszymy się ze zwycięstwa

– powiedział nam trener Markiewicza Krosno Robert Mastaj. Jego zespół na wiosnę urwał punkty Przełomowi Besko, a teraz pokonał inny zespół z czołówki Czarnych.

Po przegranej w Krośnie, zarząd Czarnych w wydanym wieczorem komunikacie poinformował, że Wojciech Kogut nie jest już trenerem drużyny. Prowadził jasielski zespół od 8 października, od meczu z Przełęczą Dukla w rundzie jesiennej. Z 9 meczów pod jego wodzą, Czarni wygrali 7 i dwa przegrali (bilans bramkowy 29-10).

Mecz XIX kolejki (27 marca):
Markiewicza Krosno – Czarni 1910 Jasło 2-0 (0-0)
1-0 Daniel Jucha (70), 2-0 Daniel Jucha (75)

Markiewicza: Łukasz Boczar – Jonasz Gonet, Paweł Jarząb, Dariusz Łach, Bartłomiej Nawrocki (46 Marcin Ginalski) – Damian Honkisz, Jan Barzyk, Jakub Satur (85 Krzysztof Zając), Daniel Jucha, Kamil Kukulski (46 Rafał Głód) – Robert Sico (55 Marcin Borowczyk); trener Robert Mastaj.
Czarni: Damian Niemczyński (45 Patryk Szostak) – Tomasz Pałucki (46 Maciej Sowa), Wojciech Myśliwiec, Rafał Mastaj, Paweł Setlak (73 Krzysztof Szydło) - Dawid Florian, Bartosz Madeja, Karol Szydło (46 Łukasz Stanek), Patryk Fryc, Mateusz Kurdziel (46 Bartłomiej Rodak) - Marcin Krajewski; na ławce rezerwowych: Jakub Wyderka; trener Wojciech Kogut.
Sędziowali: Łukasz Rygiel oraz Sebastian Błażejowski i Wacław Bocoń. Widzów około 250.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0