Efektowne zwycięstwo Czarnych Jasło w Jabłonicy Polskiej. Hat-trick Karola Rzońcy

Na zdjęciu autorzy wszystkich 6 goli dla Czarnych (od lewej) Mateusz Kurdziel, Marcin Krajewski, Karol Rzońca i Dawid Florian Marek Dybaś
W meczu VI kolejki klasy okręgowej, rozegranym w niedzielę (18 września) Czarni Jasło rozgromili Cisy Jabłonica Polska 6-1. Hat-trickiem popisał się Karol Rzońca. To zarazem pierwsze trzy gole tego zawodnika w barwach Czarnych w meczu ligowym.

Mecz został rozegrany o nietypowej porze, bo o godz. 10, ze względu na zaplanowane później zawody strażackie, które zostały ostatecznie odwołane. Tak wczesnej pory i boiska po dużych opadach deszczu obawiał się trochę trener jasielskiej drużyny Mateusz Ostrowski.

– Boisko mogło bardziej sprzyjać gospodarzom, ale nie było złe

– ocenił szkoleniowiec Czarnych.

Goście narzucili własny styl gry i dyktowali warunki w tym meczu.

– Od początku toczył się pod nasze dyktando. W pierwszej połowie procent wykorzystanych okazji do zdobycia goli nie był zbyt duży. Po przerwie wykorzystaliśmy większość stuprocentowych okazji. Kluczem do naszego zwycięstwa była przewaga na bokach i wygrywanie ważnych pojedynków z przeciwnikiem w środku pola. Po zdobyciu goli przed przerwą, w drugiej połowie mieliśmy komfort gry. Zeszło z zawodników ciśnienie. Cieszymy się z okazałego zwycięstwa

– powiedział trener Mateusz Ostrowski.

Vladzislav Zubrytskiy, który doznał kontuzji w meczu ze Startem Rymanów, chyba w tej rundzie nie pomoże Czarnym. Ze wstępnych informacji lekarskich wynika, że ma uszkodzone więzadła krzyżowe i przednie. Kolano zawodnika jest spuchnięte. Nie można wykonać badania rezonansem, bo wewnątrz zebrał się płyn.

W Czarnych zadebiutował Kacper Urban, pozyskany przed sezonem z Orła Bieździedza.

Cisy wystąpiły bez swojego najlepszego snajpera (6 goli w tym sezonie) Jakuba Frączka, który jest chory.

Mecz VI kolejki (18 września):
Cisy Jabłonica Polska – Czarni 1910 Jasło 1-6 (0-2)
0-1 Marcin Krajewski (15), 0-2 Mateusz Kurdziel (30), 0-3 Dawid Florian (55), 0-4 Karol Rzońca (60), 0-5 Karol Rzońca (67), 0-6 Karol Rzońca (73), 1-6 Kamil Pelczar (85)

Cisy: Robert Sieniawski – Remigiusz Pisula (75 Piotr Borkowski), Kamil Kasperkowicz, Tomasz Kolasiński, Mateusz Aszlar - Hubert Winiarski (60 Mateusz Ukleja), Bartosz Kasprzyk, Patryk Sajdak, Sebastian Meier - Marcin Balawajder (70 Kamil Pelczar), Kacper Bielak; trener Kamil Pelczar.
Czarni: Patryk Szostak – Mateusz Kurdziel (75 Kacper Urban), Rafał Mastaj, Eryk Piątkowski, Piotr Kosiba (75 Toamsz Pałucki) - Dawid Florian (60 Bartłomiej Rodak) Szymon Sudyka, Łukasz Urban (60 Robert Niemiec), Karol Rzońca, Patryk Fryc (75 Mateusz Majka) - Marcin Krajewski (65 Maciej Sowa); na ławce rezerwowych: Damian Niemczyński; trener Mateusz Ostrowski.
Sędziowali: Tomasz Szewczyk oraz Paweł Totoś i Przemysław Gawlik(KS Dębica). Widzów około 50.