Efektowne zwycięstwo Tempa Nienaszów. Hat trick Wojciecha Kiełtyki

Wojciech Kiełtyka zaliczył hat tricka i miał udział przy wszystkich golach Tempa Fot. Bogdan Hućko
W meczu XVII kolejki klasy okręgowej, rozegranym w sobotę (1 kwietnia), Tempo Nienaszów pokonał w meczu wyjazdowym Naftę Jedlicze 5-0. Hat trickiem popisał się Wojciech Kiełtyka, który miał udział przy wszystkich pięciu bramkach drużyny trenera Grzegorza Muni.

Świetny mecz rozegrał Wojciech Kiełtyka. Oprócz strzelenia trzech goli, miał swój wkład w zdobycie wszystkich bramek. Napastnik Tempa został sfaulowany w polu karnym i „jedenastkę”, dającą prowadzenie w meczu, wykorzystał Arkadiusz Majka. Wojciech Kiełtyka asystował też przy trzecim golu w meczu Miłosza Gierlasińskiego. Pozostałe asysty zaliczyli: Mateusz Kurdziel (dograł piłkę na głowę Wojciecha Kiełtyki i było 0-2), Miłosz Gierlasiński (0-4) i Łukasz Świątek (z rogu na 0-5).
W tym sezonie Wojciech Kiełtyka ma na swoim koncie 9 goli, w tym cztery zdobyte na wiosnę.

W I połowie Tempo miało dużą przewagę. Gorszy w wykonaniu drużyny z Nienaszowa był kwadrans po przerwie. Zagrali chaotycznie. Nafta to wykorzystała i mocno przycisnęła, czego efektem był rzut karny dla gospodarzy w 53. minucie po faulu Konrada Pęcaka na Damianie Limbergerze. Poszkodowany wykonywał „jedenastkę”, ale na wysokości zadania stanął Wiktor Cyran i obronił strzał Damiana Limbergera.

Mecz w II połowie był wyrównany. Tempo zaimponowało finiszem. W doliczonym czasie gry zdobyło jeszcze dwa gole.

- Wygraliśmy zasłużenie. Zagraliśmy bardzo dobry mecz, szczególnie w pierwszej połowie, mieliśmy duża przewagę, co udokumentowaliśmy trzema bramkami. Na drugą część meczu wyszliśmy trochę jakby ospali, zagraliśmy przez 15 minut chaotycznie. Nafta wywalczyła rzut karny, ale pewnie obroniony przez Wiktora Cyrana. Byliśmy w przekroju całego meczu drużyną lepszą

– powiedział trener Tempa Grzegorz Munia.

W drużynie z Nienaszowa zabrakło kontuzjowanego Kamila Wietechy, który gdyby był w pełni sił i tak musiałby pauzować za kartki. Na wiosnę Tempo zdobyło już 4 punkty. Nafta Jedlicze przegrała drugi mecz (wcześniej w Dukli 0-3) i nie zdobyła jeszcze gola w rundzie rewanżowej.

W sobotę wielkanocną, 8 kwietnia, Tempo rozegra mecz awansem z XXVIII kolejki (10 czerwca) w Sanoku z liderem Ekoballem Stalą. Początek o godz. 13 na sanockich Wierchach. Natomiast na swoim stadionie Tempo podejmuje 15 kwietnia (sobota) LKS Czeluśnica.

Mecz XVII kolejki (1 kwietnia):
Nafta Jedlicze – Tempo Nienaszów 0-5 (0-3)
0-1 Arkadiusz Majka (25, karny), 0-2 Wojciech Kiełtyka (30), 0-3 Miłosz Gierlasiński (42), 0-4 Wojciech Kiełtyka (90+1), 0-5 Wojciech Kiełtyka (90+5)

Nafta: Szymon Jastrzębski - Jakub Krawczyk, Thando Dube, Damian Limberger, Krystian Gębarowski - Patryk Korneusz, Kacper Szura, Szymon Serwiński (78 Dawid Cyrkiel), Adele Babatunde Saliu (75 Gowtham Kirupakaran) - Tymoteusz Kochanik, Michał Kus (57 Jakub Biskup); na ławce rezerwowych: Gabriel Wąsik; trener Dariusz Soliński.
Tempo: Wiktor Cyran –Gabriel Gierlasiński, Grzegorz Munia, Konrad Pęcak (85 Dominik Romanek), Mateusz Kuciński - Łukasz Świątek, Miłosz Gierlasiński, Krzysztof Kiełtyka (71 Radosław Majka) - Arkadiusz Majka (88 Radosław Słota), Mateusz Kurdziel (81 Hubert Skuba) - Wojciech Kiełtyka; na ławce rezerwowych: Mateusz Jurczyk, Karol Musiał; trener Grzegorz Munia.
Sędziowali: Piotr Kochański (Dukla) oraz Mariusz Szczepanik (Dukla) i Krzysztof Belczyk (Bajdy). Żółte kartki: Krystian Gębarowski, Tymoteusz Kochanik – Gabriel Gierlasiński.