Gmina Tarnowiec otrzymała 4 376 259 zł z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych

GM
fot. GM
Udostępnij:
Pieniądze zostaną przeznaczone na kilka inwestycji. W planie m.in. rozbudowa stadionu w Czeluśnicy, termomodernizacja szkół i zagospodarowanie terenów wokół nich.

Na zagospodarowanie otoczenia szkół publicznych z terenu Gminy Tarnowiec - SP Tarnowiec i SP Łubno Szlacheckie dotacja z RFIL wyniosła 655 tys. zł. Całkowity koszt prac to 812 500 zł. W ramach realizacji zadania przewidziana jest przebudowa i rozbudowa parkingów przy szkołach publicznych wraz z dojściem, miejsca postojowe, modernizacja istniejącej kanalizacji deszczowej w miejscach prowadzonych prac oraz częściowa wymiana ogrodzenia wokół szkół.

Z kolei na termomodernizację obiektów komunalnych szkół niepublicznych: SP Nowy Glinik, SP Roztoki, SP Wrocanka gmina otrzymała 630 tys. zł, a całe przedsięwzięcie kosztuje 787 500,00 zł. W ramach prac w Szkole Podstawowej we Wrocance wykonana będzie modernizacja pomieszczenia kotłowni wraz z wymianą pieca gazowego, wymianą pokrycia dachowego, częściowa wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. W Szkole Podstawowej w Roztokach w ramach zadania zlecono projekt instalacji centralnego ogrzewania wraz z adaptacją pomieszczenia w budynku szkoły na nową kotłownię.

Na zadania: rozbudowa istniejącego boiska do piłki nożnej w celu stworzenia stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego w Czeluśnicy gmina otrzymała 600 tys. zł. Całkowita wartość zadania to 4 522 399 zł. W ramach realizacji zadania wykonano budowę boiska piłkarskiego o nawierzchni z trawy naturalnej, bieżni lekkoatletycznej okrężnej 4 torowej, bieżni lekkoatletycznej prostej 6 torowej, skoczni do skoku wzwyż, skoczni do skoku w dal i trójskoku, budowę skoczni do skoku o tyczce, rzutni do rzutu oszczepem, rzutni do pchnięcia kulą, chodniki i dojścia, miejsca postojowe, trybuny i ogrodzenia. Wykonano kontenerowe zaplecze szatni, zainstalowano oświetlenie hybrydowe, nagłośnienie i monitoring.

Gmina Tarnowiec otrzymała też 554 306 zł, które to pieniądze trafiły później jako dotacja dla Gminy Jedlicze na budowę drogi gminnej łączącej miejscowość Jedlicze (osiedle Męcinka) i miejscowość Brzezówka w Gminie Tarnowiec wraz z budową mostu na rzece Jasiołka oraz rozbiórkę kładki liniowej dla pieszych w Jedliczu. Całkowita wartość zadania: 1 364 923 zł.

W ramach realizacji zadania trwają prace przy budowie mostu łączącego powiaty jasielski z krośnieńskim i gm. Tarnowiec z gm. Jedlicze. Inwestycja zastąpi wysłużoną kładkę pieszo - rowerową i umożliwi przejazd pojazdów o masie do 40 ton, co pozwoli na sprawniejsze i szybsze połączenie dwóch gmin i powiatów.

Przy pomocy rządowego dofinansowania udało się też przebudować drogi wewnętrzne na terenie Tarnowca za kwotę 527 935 zł, z tego dotacja wyniosła 221 945. Wykonane zostały roboty przygotowawcze, nowa nawierzchnia, chodnik dla pieszych, ścieżka rowerowa, odwodnienie, oznakowanie, oświetlenie uliczne i autonomiczne oświetlenie przejść dla pieszych.

W tym roku zostanie jeszcze rozbudowany budynek urzędu gminy. Inwestycja warta prawie 5,5 mln zł otrzymała wsparcie w RFIL w kwocie 1,4 mln zł. Prace będą polegać na nadbudowie kondygnacji użytkowej nad istniejącą częścią budynku oraz budowie nowego skrzydła wraz z przebudową przyłącza kanalizacji sanitarnej, przebudową i rozbudową wewnętrznej instalacji gazowej, budową wewnętrznej instalacji wentylacji mechanicznej z klimatyzacją oraz budową wewnętrznej instalacji hydrantowej przeciwpożarowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie