Jak często stosować maseczki do twarzy?

Materiał informacyjny GARNIER
Cera bywa kapryśna. Czasami pojawiają się na niej drobne niedoskonałości, innym razem przebarwienia lub suche skórki. Powodem takiego stanu może być nie tylko źle dobrana pielęgnacja twarzy, ale również jej brak. Gdy zapominamy o podstawowych krokach rutyny, nierzadko skóra buntuje się i przestaje dobrze prezentować. Jaki jest na to sposób? Warto zacząć od dopasowania właściwych substancji aktywnych, które mogą zdziałać wiele dobrego dla naszej cery, a następnie zaaplikować je w formie maseczki do twarzy.

Codzienna rutyna pielęgnacyjna – jak powinna wyglądać?

Poprawnie zaplanowana rutyna pielęgnacyjna u każdego wygląda zupełnie inaczej. Nie ma jednego, uniwersalnego planu, który będzie idealnie dopasowany do potrzeb każdej cery. Można natomiast kierować się pewnymi wskazówkami, dzięki którym wyrobimy sobie nawyk regularnego stosowania produktów, zapamiętamy właściwą kolejność ich nakładania (kiedy sięgamy po serum, a kiedy po maseczki do twarzy) oraz poznamy popularne techniki aplikacji kosmetyków.

W dbaniu o skórę istotne znaczenie ma jej codzienne, bardzo dokładne oczyszczanie. Najlepiej, jeżeli wykonywane jest dwa razy na dobę, czyli rano i wieczorem. Chociaż podczas snu nasza cera nie jest szczególnie narażona na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, to jednak przez kilka godzin ma ona bezpośredni kontakt z poduszką. Na poszewce znajduje się wiele bakterii, które mogą powodować powstawanie niedoskonałości, a nawet stanów zapalnych.

Natomiast wieczorem zmywamy nie tylko kosmetyki kolorowe, ale także nadmiar łoju i inne zanieczyszczenia. Regularne sięganie po kosmetyki myjące to jedno, ale równie ważne jest złuszczanie (przy pomocy peelingów), ochrona słoneczna (kremy z SPF) oraz nawilżanie (codzienna aplikacja produktu zapobiegającego utracie wody). Ale jakie produkty zapewnią nam właściwości odmładzające, rozświetlające, odżywiające czy niwelujące niedoskonałości? Będą to między innymi maseczki do twarzy.

Maseczki do twarzy – jak często je aplikować?

Chociaż zazwyczaj dobrze wiemy, jak poprawnie aplikować maseczki do twarzy, to jednak nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, jak często warto je nakładać. Zazwyczaj zalecenia związane z częstotliwością sięgania po kosmetyk umieszczone są na opakowaniu. Warto brać je pod uwagę, gdyż niektóre produkty zawierają w swoim składzie silnie działające substancje aktywne, które mogłyby wpłynąć niekorzystnie na stan skóry, jeżeli będziemy aplikować je zbyt często.

Maseczki do twarzy to produkty, które powinny uzupełniać pielęgnację, ale nie stanowią jej podstawy i nie korzystamy z nich codziennie. Mogą być częścią domowego SPA lub kosmetykiem awaryjnym, który wykorzystamy tuż przed ważnym dla nas wyjściem. W końcu wystarczy zaledwie kilkanaście minut, aby cera na nowo stała się rozświetlona i odżywiona. Warto pamiętać także o tym, aby stosować maseczki do twarzy naprzemiennie – w ten sposób dostarczymy skórze niezbędnych, ale też różnych składników aktywnych.

Najlepsze maseczki do twarzy – rodzaje i sposób aplikacji

Popularne w ostatnim czasie maseczki do twarzy w formie płachty to nic innego, jak tkanina nasączona produktem o właściwościach nawilżających, rozjaśniających, kojących, przeciwzmarszczkowych, odżywiających, przeciwtrądzikowych, matujących, oczyszczających lub innych. Swoją konsystencją przypomina serum, które szybko się wchłania. Są to kosmetyki jednorazowe i w wielu sytuacjach okazują się prawdziwym ratunkiem dla cery. Wyróżniamy nie tylko maseczki w płachcie, ale też żelowe, kremowe, w proszku (często są to glinki) oraz algowe.

Warto pamiętać, aby ten rodzaj produktów zawsze nakładać na dokładnie oczyszczoną i odświeżoną skórę. Jeżeli mamy taką potrzebę, możemy ją również stonizować przy użyciu toniku, esencji lub hydrolatu. Przed aplikacją maseczki kremowej, algowej lub w płachcie warto sięgnąć po ulubione serum i dodatkowo rozprowadzić kilka kropli na powierzchni twarzy, szyi oraz dekoltu. Wzmocni to działanie produktu, dzięki czemu efekt będzie jeszcze ciekawszy.

Dodaj ogłoszenie