Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jak pracują w mobilnym punkcie pobrań przy szpitalu w Jaśle. Narodowy Fundusz Zdrowia sprawdził wydajność i liczbę pobrań na godzinę

Iwona Adamek
Iwona Adamek
W Jaśle mobilny punkt pobrań znajduje się przy Szpitalu Specjalistycznym.
W Jaśle mobilny punkt pobrań znajduje się przy Szpitalu Specjalistycznym. Łukasz Gdak
Podkarpacki Narodowy Fundusz Zdrowia sprawdził, jak pracują mobilne punkty pobrań wymazów drive-thru. W Jaśle mamy tylko jeden taki punkt, znajduje się przy Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Lwowskiej 22. Zobacz, ile wymazów w kierunku wykrycia koronawirusa wykonuje się tam w ciągu doby.

Osoby posiadające zlecenie na badanie wystawione przez lekarza lub inspekcję sanitarną, mogą je wykonać w dowolnym punkcie pobrań zwanych drive-thru. W wielu punktach można je wykonać bez wysiadania z samochodu

Ile pobran wykonuje się w przy szpitalu w Jaśle

Na Podkarpaciu znajduje się 3 mobilnych punktów pobrań drive-thru. Z przeprowadzonych przez NFZ kontroli wynika, że najmniej pobrań w ciągu godziny wykonuje się Rzeszowie przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. To 0,3. Najwięcej, bo 8,6 i 8,1 pobrań wykonuje wykonują Szpital Specjalistyczny w Brzozowie i Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 w Rzeszowie – ponad 8 badań w ciągu godziny.

W jedynym mobilnym punkcie pobrań w Jaśle, który znajduje się przy Szpitalu Specjalistycznym przy ul.Lwowskiej 22 wykonywanych jest 3,5 porania w ciągu godziny.

Godziny przyjęć w mobilnym punkcie pobrań w Jaśle

  • poniedziałek: 08:00-13:00
  • wtorek: 08:00-13:00
  • środa: 08:00-13:00
  • czwartek: 08:00-13:00
  • piątek: 08:00-13:00
  • sobota: 08:00-11:00
  • niedziela: 08:00-10:00

Telefon do placówki - 13 443 75 30

- Badanie należy wykonać jak najszybciej od uzyskania zlecenia. Od dnia zlecenia testu przez lekarza POZ podlegamy 10 dniowej kwarantannie (mamy jednak prawo opuścić miejsce jej odbywania na czas pobrania wymazu oraz dojazdu do punktu mobilnego i z powrotem do domu). Jeżeli wynik testu będzie negatywny i laboratorium wpisze go do systemu, zostaniemy automatycznie zwolnieni z kwarantanny

- wyjaśnia Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie.

Jakie dokumenty są potrzebne, by zrobić wymaz?

Należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Jeżeli nie posiadamy dowodu osobistego (nie mamy nr PESEL), w zleceniu zostanie wpisana np. seria i nr paszportu. Nie musimy znać numeru zlecenia ani posiadać jego wydruku, choć jego posiadanie przyspiesza często pracę osób w punkcie pobrań.

Na badanie należy zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość (ten, którego serię i numer podawaliśmy osobie wystawiającej skierowanie na badanie).

Minimum 2 godziny przed badaniem:

  • - nie należy spożywać posiłków,
  • - nie pić,
  • - nie żuć gumy,
  • - nie płukać jamy ustnej i nosa,
  • - nie myć zębów,
  • - nie przyjmować leków,
  • - nie palić papierosów.

Wynik jest widoczny na Internetowym Koncie Pacjenta. Wynik widzi również lekarz POZ. O wyniku badania powinna poinformować przychodnia POZ, w której świadczeń udziela nasz lekarz rodzinny.


ZOBACZ TAKŻE: W poniedziałek rusza rejestracja 16 i 17-latków na szczepienia przeciwko Covid-19

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto