Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa buduje w Jaśle kolejne mieszkania. Tym razem powstaną dwa budynki na osiedlu Zielona Kotlina

Grzegorz Michalski
Tak ma wyglądać budynek wielorodzinny „Jaskier”. Budowa zostanie zakończona w listopadzie 2021 r.
Tak ma wyglądać budynek wielorodzinny „Jaskier”. Budowa zostanie zakończona w listopadzie 2021 r. JSM
W listopadzie przyszłego roku Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa ukończy budowę dwóch segmentów budynków wielorodzinnych „Jaskier”.

Teren budowy został już przekazany wykonawcy prac budowlanych, spółce „Al.-MAR” z Krosna. Na inwestycję składają się dwa segmenty po 24 mieszkania każdy. Obiekt będzie posiadał 4 kondygnacje mieszkalne i jedną niemieszkalną - piwnice i garaż wielostanowiskowy.

Mieszkania przy Lwowskiej
Przewidywany termin przekazania mieszkań w stanie deweloperskim to najpóźniej 15 listopada 2021 r. Są jeszcze wolne mieszkania dwupokojowe i kawalerki. Koszt metra kwadratowego to średnio 4150 zł. Osiedle Zielona Kotlina usytuowane jest na peryferiach Jasła, przy ulicy Lwowskiej. Projektowana zabudowa łagodnie przechodzi od 4-3 kondygnacyjnych bloczków od strony południowej do piętrowych domków w części zachodniej i zabudowy szeregowej w części północnej.

Mieszkańcy mają w sąsiedztwie przedszkola, centra handlowe, szpital, kościół, las warzycki oraz dobre połączenie komunikacyjne z centrum miasta. Finansowanie budowy nowych mieszkań może odbywać się sukcesywnie wraz z postępem robót budowlanych, tzn. w formie miesięcznych rat na warunkach określonych w umowie o budowę lokalu/domu jednorodzinnego albo jednorazowo po zakończeniu budowy.

Na początek zaliczka
Po podpisaniu umowy o budowę lokalu/domu jednorodzinnego koszt budowy jest pokrywany w trzech etapach. Pierwszy to prace przygotowawcze związane z uruchomieniem zadania inwestycyjnego - wpłata zaliczkowa w wysokości od 10 do 25 tys zł. Wpłacenie zaliczki gwarantuje zapewnienie lokalizacji mieszkania i podpisanie umowy o jego budowę. Wpłacona zaliczka w całości jest zaliczana na poczet wkładu budowlanego.

Kolejny etap to prace realizacyjne związane z uruchomionym zadaniem inwestycyjnym. Są to co miesięczne wpłaty przez cały cykl inwestycyjny - od 10 do 15 rat. Ostatni, trzeci etap, następuje po zakończeniu zadania i przekazania lokalu do użytkowania i wiąże się z wpłatą ostatniej raty uzupełniającej wkładu budowlanego oraz pokrycie kosztów sporządzenia aktu notarialnego.


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto