Jasielskie siatkarki przegrały w tie-breaku z Maratonem Trzciana

Marek Dybaś
Pierwszej porażki w sezonie doznały siatkarki UKS MOSiR Jasło w rozgrywkach Podkarpackiej I Ligi Kobiet. W sobotę, 29 października, przegrały na wyjeździe z Maratonem Trzciana 2-3.

Jaślanki wygrały dwa pierwsze sety. Jeszcze raz potwierdziło się stare siatkarskie porzekadło, że jeżeli nie wygrywa się w trzech setach, to przegrywa się mecz. Mecz był bardzo zacięty. Trwał 140 minut!

- Dziewczyny zagrały bardzo pewnie w przyjęciu i ataku w pierwszych dwóch setach. W dwóch następnych rywalki broniły, kontrowały, wyprowadzały bardzo dobre akcje. To solidny zespół. Punkt zdobyty na wyjeździe cieszy, chociaż mogło być lepiej

– powiedział trener UKS MOSiR Jasło Tomasz Janusz.

Najbliższy mecz jasielska drużyna rozegra we własnej hali w niedzielę, 6 listopada, o godz. 16 z UKS 15 San Pajda Przemyśl. UKS MOSiR Jasło nadal lideruje w tabeli z dorobkiem 7 punktów.

Mecz III kolejki (29 października):
Maraton Trzciana - UKS MOSiR Jasło 3-2 (27-29, 20-25, 25-19, 25-16, 15-11)
UKS MOSiR: Zuzanna Bernacka, Natalia Świder, Agnieszka Górniak, Monika Piróg, Oliwia Pykosz, Aleksandra Lidwin, Julia Wietecha (libero), Kinga Hap (libero) oraz Zuzanna Świder, Izabela Szerląg, Aleksandra Wolska; trener Tomasz Janusz.
W pozostałych meczach III kolejki: MKS V LO Developres Rzeszów - AZS UR Developres II Rzeszów 0-3 (11-25, 23-25, 21-25), UKS 15 San Pajda Przemyśl - TSV Sanok (27 listopada), MKS Paradiso Łańcut - SST Mark-Bud Lubcza Racławówka (9 listopada).