Jaślanie w Ekstraklasie. Cholewiak tym razem nie pomógł Legii, 57 minut Rakoczego

Jakh
Górnik Zabrze / Dariusz Hermiersz
Zakończyła się 26. kolejka rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy. Nie zabrakło w nich jasielskich akcentów - barwy Legii reprezentował Mateusz Cholewiak, a Cracovii - Michał Rakoczy.

Po bolesnej, derbowej porażce z Wisłą piłkarze Cracovii udali się do Zabrza, gdzie mieli przełamać passę trzech porażek z rzędu. Misja nie udała się. W piątkowy wieczór górą byli piłkarze Górnika, którzy po emocjonującym meczu zwyciężyli 3:2. 57 minut zaliczył na boisku Michał Rakoczy. 17-letni, pochodzący z Jasła piłkarz "Pasów" wszedł na plac gry w 21. minucie (zmienił Ivana Fiolića), jednak prezentował się tego dnia na tyle przeciętnie, że w 77. minucie trener Michał Probierz wprowadził za niego Sebastiana Strózika.

W niedzielę liderująca w tabeli Legia podejmowała na swoim boisku drużynę Piasta Gliwice. Doszło do niespodzianki - grający przez większą część meczu w osłabieniu gospodarze (czerwoną kartką ukarany został Jose Kante) musieli uznać wyższość aktualnego mistrza Polski i mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla gości. Mateusz Cholewiak znów wszedł na boisko z ławki - w 54. minucie zmienił Waleriana Gwilię. Niestety, choć dwoił się i troił nie udało się mu powtórzyć wyczynu sprzed tygodnia i zawody zakończył bez gola.