MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

„Jasło - moje miasto”. Uchwycili na fotografiach puls Jasła [ZDJĘCIA]

Jakub Hap
Jakub Hap
W Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle rozstrzygnięto XXVII Konkurs Fotograficzny „Jasło - Moje Miasto”. Fotografowie-amatorzy, którzy wzięli w nim udział starali się ukazać w kadrze „Tętno miasta” - jak brzmiał temat tej edycji konkursu.

Cykliczne wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz MDK - pod patronatem burmistrza Jasła. W tym roku jego uczestników oceniali: Anna Brożyna (instruktor plastyki w Jasielskim Domu Kultury, członek SMJiRJ), Barbara Żegleń (członek SMJiRJ), Andrzej Gawlewicz (architekt, wiceprezes SMJiRJ, przewodniczący jury), dr Wacław Mendys (członek sekcji fotograficznej SMJiRJ) i Bogdan Samborski (artysta rzeźbiarz, członek SMJiRJ).

Komisja uznała, że w kategorii uczniów szkół podstawowych najciekawszą pracę wykonała Martyna Lach ( SP nr 1 w Jaśle), a wyróżniono fotografie Wojciecha Motyki (Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle) i Jakuba Motyki (SP nr 2 w Jaśle).

W kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych jurorzy przyznali dwa I miejsca - Idze Gałuszce (Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym) oraz Mikołajowi Kurowskiemu (MDK Jasło, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle). Tuż za nimi, na II miejscu uplasował się Paweł Sendra (Zespół Szkół nr 3 w Jaśle), III miejsca nie przyznano, a wyróżnienia otrzymali: Jakub Topolski, Eryk Borkowski i Dawid Czajka (wszyscy z Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle),

W kategorii osób dorosłych I miejscem - za cykl prac - jurorzy uhonorowali Wiesława Telegę, II miejsce przyznali Justynie Krowiak-Czeran, III - Patrycji Samborskiej. Wyróżnieniami obdzielili - Annę Krupę i Wojciecha Domagałę.

Jak stwierdził Wiesław Hap, prezes SMJiRJ, celem tegorocznego konkursu było ukazanie różnych scen z życia codziennego miasta i jego mieszkańców.

- Oprócz treści ważna była również forma indywidualnego ujęcia autora zdjęć, jego własna, oryginalna, ciekawa wizja, pomysł i spojrzenie na temat

- powiedział Wiesław Hap.

Tegoroczny konkurs miał zaowocować ukazaniem na zdjęciach pulsu dzisiejszego Jasła.

- Liczymy, że startujący (...) uchwycą mieszkańców Jasła w różnych formach ich aktywności. Współczesny, prawdziwy obraz Jasła to nie tylko ulice czy budynki ale także ludzie, to jak żyją, jak są ubrani, co robią, jak się zachowują. Chcemy aby uczestnicy pokazali jaślan, swoich przyjaciół, sąsiadów, mieszkańców na tle ich miasta, na ich ulicach i placach, parkach, skwerach, zakładach pracy czy wnętrzach charakterystycznych budynków. Każde miasto ma swój własny puls, specyficzne tętno, które uspokaja się nocą, by od rana bić coraz mocniej. To żywy organizm który się zmienia

- mówił przed kilkoma miesiącami przewodniczący jury Andrzej Gawlewicz, zachęcając miłośników fotografii do wzięcia udziału w konkursie.

Z powodu pandemii koronawirusa organizatorzy zrezygnowali w tym roku z uroczystego podsumowania konkursu w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle. Dyplomy (przygotowane przez MDK) i nagrody (ufundowane przez miasto oraz SMJiRJ) wszyscy nagrodzeni odebrali na przełomie stycznia i lutego u Dariusza Tęczy z MDK.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor zmarł w wieku 77 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto