Jasło. Zwycięska seria siatkarzy MKS Gamrat MOSiR. Pewnie wygrali z Błękitnymi Ropczyce [FOTORELACJA]

Czwarte z rzędu, a pierwsze przed własną publicznością, zwycięstwo odnieśli siatkarze MKS Gamrat MOSiR Jasło. W sobotę (23 października) pokonali Błękitnych Ropczyce 3-0.

W I secie, po wyrównanym początku, przy wyniku 10-10 na zagrywkę poszedł Kamil Warzocha i jasielski zespół odskoczył na 3-4 punkty i zwiększał przewagę do końca tej części gry. Drugą partię Błękitni zaczęli od mocnego uderzenia. Drużyna z Ropczyc prowadziła 3-0 i 5-2. Przy wyniku 13-10 dla Błękitnych trener MKS Bartosz Kilar poprosił o czas. Gospodarze doprowadzili do stanu po 15, zdobyli kolejne punkty i wygrali pewnie do 19. Natomiast w III secie jasielska drużyna prowadziła 5-0, 7-2 i 10-2, a następnie 18-10. Błękitni nie radzili sobie z zagrywką Bartosza Sobonia. Tak wysokie prowadzenie podziałało demobilizująco na gospodarzy i trener był zmuszony poprosić o czas przy wyniku 22-20. Jednak skutecznym atakiem, następnie asem serwisowym Kamila Warzochy i udaną kontrą gospodarze zapewnili sobie wygranie seta i meczu.

- Generalnie spotkanie pod naszą kontrolą

- skwitował trener Bartosz Kilar.

MKS Gamrat MOSiR Jasło zajmuje 3. miejsce w tabeli dorobkiem 12 punktów i stratą 2 punktów do lidera MCKiS Jaworzno. Następny mecz jaślanie rozegrają na wyjeździe z AKS V LO Rzeszów.

Mecz V kolejki (23 października):
MKS Gamrat MOSiR Jasło - Błękitni Ropczyce 3-0 (25-18, 25-19, 25-20)
MKS: Szymon Soboń, Kamil Warzocha, Bartosz Lasocki, Anatol Lejko, Rafał Matuła, Mateusz Armata, Jakub Opoń (libero), Piotr Kulikowski (libero) oraz Bartosz Soboń, Arkadiusz Kościółek, Paweł Czupik; I trener Bartosz Kilar, II trener Kamil Warzocha.
Błękitni: Hubert Szymczak, Maciel Opiela, Filip Roque de Oliveira, Kamil Pondel, Adam Bucki, Patryk Półzięć, Piotr Pękala, Jacek Libucha, Łukasz Polański, Dominik Paszek, Michał Rola, Bartek Kozek, Maciej Cebula (libero), Konrad Dzwierzyński (libero); trener Maciej Cebula.

Sędziowali Michał Broniszewski i Katarzyna Hawryło. Widzów około 100.

W pozostałych meczach V kolejki:
Kęczanin Kęty - Kępa MOSiR Dębica 3-1 (24-26, 27-25, 25-20, 25-21)
Karpaty Krosno - MKS Andrychów 1-3 (15-25, 25-17, 17-25, 18-25)
TKS Tychy - MCKiS Jaworzno 1-3 (18-25, 19-25, 25-20, 22-25)
MKS II Będzin - AKS V LO Rzeszów 2-3 (25-18, 25-21, 23-25, 21-25, 12-15)
Extrans Sędziszów Małopolski - Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla 2-3 (18-25, 25-19, 21-25, 25-18, 11-15)
Hutnik-Wanda Kraków - Volley Rybnik 3-0 (28-26, 25-23, 25-19)