Klęska Tempa Nienaszów w Rymanowie. Podopieczni Grzegorz Muni zmarnowali dwa rzuty karne

W meczu XIV kolejki klasy okręgowej Tempo Nienaszów przegrało w niedzielę (31 października) w Rymanowie z liderującym Startem 0-5. Tempo zmarnowało dwa rzuty karne!

Wynik nie odzwierciedla w pełni wydarzeń na boisku. Drużyna z Nienaszowa ostro ruszyła na lidera, ale została szybko skarcona, bo już w 4. minucie straciła gola. Nie załamało to gości, którzy nadal atakowali, mieli optyczną przewagę. W 10. minucie szarżujący w polu karnym Wojciech Kiełtyka został sfaulowany i sędzia wskazał na 11. metr. Wykonawcą rzutu karnego był Arkadiusz Majka, którego zbyt słaby strzał obronił Dawid Czarnecki. Gol do szatni nie podłamał Tempa, które po przerwie znów zaatakowało.

W 57. minucie ponownie faulowany był w polu karnym Wojciech Kiełtyka. Tym razem „jedenastkę” wykonywał Mateusz Kuciński, którego również zbyt lekki strzał obronił bramkarz Startu. Dawid Czarnecki po raz piąty obronił rzut karny wykonywany przez zawodników Tempa. Gdy był zawodnikiem LKS Tarnawa, to trzykrotnie ratował swój zespół przed utratą gola z rzutów karnych (dwa razy na stadionie w Nienaszowie i raz w Tarnawie).

Zmarnowany drugi rzut karny i stracona za chwilę trzecia bramka załamała całkowicie Tempo, które już nie podjęło walki z liderem. Wpływ na to miały m.in. kontuzje Konrada Pęcaka i Krzysztofa Kiełtyki (obaj zostali zmienieni po przerwie). Urazu na rozgrzewce doznał Kamil Wietecha. Ze względu na pracę nie było Marcina Walczyka.

- Przegraliśmy bardzo niefortunnie. Niestety, musimy zmierzyć się z własnymi problemami, których nie brakuje. Trzech zawodników w tym meczu doznało kontuzji - powiedział wyraźnie załamany wynikiem trener Tempa Grzegorz Munia.

Mecz XIV kolejki (31 października):
Start Rymanów - Tempo Nienaszów 5-0 (2-0)

1-0 Rafał Nikody (4), 2-0 Karol Sęp (44), 3-0 Krzysztof Konopacki (62), 4-0 Rafał Nikody (72), 5-0 Jakub Satur (78)

Start: Dawid Czarnecki - Bartosz Dworzański, Maksim Smaleuski, Bartosz Gołda, Mateusz Niemczyk - Krystian Maścibrzuch, Arkadiusz Femin (46 Seweryn Zajdel), Karol Sęp (65 Radosław Nikody), Rafał Nikody (75 Jakub Satur) - Filip Brożyna, Krzysztof Konopacki (80 Maciej Gromada); trener Szymon Gołda.

Tempo: Mateusz Jurczyk - Euzebiusz Słota, Konrad Pęcak (46 Arkadiusz Musiał), Grzegorz Munia, Mateusz Kuciński - Dominik Romanek (79 Radosław Słota), Krzysztof Kiełtyka (46 Miłosz Gierlasiński), Gabriel Gierlasiński - Konrad Łukaszewski (75 Tomasz Kłosowski), Arkadiusz Majka - Wojciech Kiełtyka; trener Grzegorz Munia.

Sędziowali: Krzysztof Kosiek oraz Maciej Kiszka i Jakub Betlej. Żółte kartki: Krzysztof Konopacki, Krystian Maścibrzuch, Mateusz Niemczyk - Grzegorz Munia, Wojciech Kiełtyka. Widzów około 200.