Kolejny udany start Piotra Jareckiego w mistrzostwach świata juniorów

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Facebook Piotra Jareckiego
Kolejny udany start Piotra Jareckiego w narciarskich mistrzostwach świata juniorów w kanadyjskim Whistler. Wychowanek Speedu Jasło zajął 17. miejsce w biegu na dystansie 10 kilometrów techniką dowolną.

Pochodzący z Błażkowej, a obecnie reprezentujący barwy KS AZS AWF Katowice, utalentowany biegacz narciarski znów był najlepszy z Polaków. Na 38. miejscu bieg ukończył Łukasz Gazurek, a 62. był Tomasz Wąsowicz.

Przypomnijmy, że Piotr Jarecki dwa dni wcześniej zajął 25. miejsce w biegu na 20 kilometrów stylem klasycznym. Jedynie nie powiodło mu się w sprincie na 1,2 km klasykiem, gdzie nie przebrnął kwalifikacji i zajął 40. lokatę. Sprint to nie jest ulubiony dystans naszego zawodnika.

Zawody w Kanadzie odbywają się na trasach olimpijskich z igrzysk w 2010 roku w Vancouver.

Piotr Jarecki to aktualny wicemistrz Polski seniorów w biegu na 15 kilometrów stylem dowolnym oraz brązowy medalista wśród seniorów w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym.