Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Krzesełka do karmienia

Materiał Partnera Zewnętrznego
Jeszcze niedawno nasze dziecko potrzebowało do szczęście czystej pieluszki, opiekuńczych ramion rodziców i butelki. Jednak dzieci rosną błyskawicznie i błogie chwile spędzone na karmieniu jeszcze niesamodzielnej pociechy, szybko odchodzą w niepamięć. Mały człowiek staje się coraz bardziej ciekawy i samodzielny, a także próbuje siadać. Jeszcze kilka tygodni i będzie to jego ulubiona pozycja. Oczywiście do momentu w którym odkryje raczkowanie i chodzenie. W takiej sytuacji rodzice stają wobec nowego wyzwania – jak karmić dziecko i zapewnić mu bezstresową i wygodna pozycję do jedzenia?

Dzieci, w zależności od tempa rozwoju, będą próbować siedzieć samodzielnie w okolicy szóstego miesiąca życia. To najlepszy czas na zakup krzesełka do karmienia, które jest niezbędne podczas nauki samodzielnego jedzenia. Producenci zasypują nas masą propozycji. Wybór jak zwykle zależy od naszego portfela, wielkości kuchni i gustu. Krzesełko powinniśmy dobrać patrząc na nasze dziecko - na jego temperament, wzrost i wagę. Najtańsze modele możemy dostać już od 100 zł, a ich ceny będą rosły w zależności od dodatkowych funkcji, materiału wykonania, designu i marki. Czy jednak najdroższe zawsze znaczy najlepsze?

Jest kilka elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu, bo dobrze wybrane krzesełko nie tylko ułatwi nam karmienie, ale także stanie się bezpiecznym miejscem, w którym bez problemu będziemy mogli zostawić malucha i spuścić z niego oko.

1. Blat
Ten element krzesełka powinien być przede wszystkim stabilny i łatwy do zdemontowania, co pomoże nam umyć go po każdym posiłku. Z tego samego powodu materiał użyty do jego produkcji powinien być łatwy w czyszczeniu i nie barwić się od kolorowych posiłków. Niewątpliwą zaletą jest też możliwość regulowania odległości blatu od dziecka. Powierzchnia blatu powinna być jak największa tak, aby zapewnić dziecku swobodę ruchów. Dobrze, jeśli blat posiada specjalne wgłębienia - to w nich może znaleźć swoje miejsce zastawa stołowa. Wysokie krawędzie blatu sprawią, że wylane przy posiłku napoje nie znajdą się od razu na ziemi.

2. Siedzisko
Naszemu dziecku musi być wygodnie. Warto jednak wziąć pod uwagę tempo rozwoju pociechy i wybrać mebelek tak, aby za kilkanaście tygodni nadal był nam przydatny. Dobrze, kiedy nasze krzesełko posiada regulowane oparcie. Docenią to dzieci, które po posiłku lubią zapadać w drzemkę. Niektórzy producenci proponują siedziska z pasami bezpieczeństwa i po takie modele polecamy sięgać. Dziecko nie będzie się zsuwać i nie wypadnie z krzesełka. Kolejnym atutem jest materiał odporny na zabrudzenia lub z opcja prania w pralce.

3. Stelaż
Liczy się stabilność i bezpieczeństwo. Najlepiej sprawdzają się kwestii stelaże aluminiowe. Stelaż, bez względu na to z jakiego tworzywa został zrobiony, nie może się przechylać, chwiać, uginać. Jeśli nie dysponujemy dużą kuchnią, składane krzesełko zaoszczędzi nam wiele miejsca! Oczywiście pamiętajmy o tym, żeby sam mechanizm składania był absolutnie nieosiągalny dla dziecka! W stelażu nie powinny znajdować się ostre elementy.

Rynek obfituje w piękne modele krzesełek, zarówno klasycznych, eleganckich drewnianych, jak i nowoczesnych plastikowych. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze cechy krzesełka to stabilność i bezpieczeństwo.

POLECAMY:
Krzesełko Caretero Bistro zielone
Krzesełko Britton Yuki Green Flower
Krzesełko Chicco Polly 2w1 Chick to Chick

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co włożyć, a czego unikać w koszyku wielkanocnym?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto