LKS Czeluśnica przegrał w Rymanowie. Kontrowersje w polu karnym

Marek Dybaś
W hicie ostatniej kolejki drugiej i trzeciej drużyny w tabeli Start Rymanów pokonał LKS Czeluśnica 3-0. Hat-trickiem popisał się Filip Brożyna. Goście mieli duże pretensje do sędziego, że nie podyktował dla nich dwóch rzutów karnych.

Najładniejszy był pierwszy gol. Filip Brożyna z około 20 metrów trafił poniżej spojenia słupka z poprzeczką. Drugą bramkę zdobył po zagraniu z rogu Kamila Walaszczyka, a trzecią po składnej akcji drużyny.

Czeluśnica mogła objąć prowadzenie po strzale Kacpra Zięby z około 30 metrów, ale Dawid Czarnecki nie dał się zaskoczyć.

W II połowie było sporo kontrowersji. Wojciech Munia znalazł się sam przed bramkarzem i był w polu karnym trzymany za koszulkę przez zawodnika Startu. Czeluśnica domagała się rzutu karnego także po tym jak Patryk Tłuściak z lewej strony wpadł w pole karne, oddał strzał i piłkę lecącą w światło bramki zatrzymał ręką zawodnik gospodarzy. Sędzia tłumaczył, że piłka trafiła w rękę, ale zawodnik nie zrobił tego celowo, żeby zatrzymać piłkę.

Rewelacyjny beniaminek z Czeluśnicy przegrał czwarty mecz w sezonie, wszystkie z drużynami ze ścisłej czołówki – Ekoballem Stalą Sanok, Arłamowem Bieszczadami Ustrzyki Dolne, Czarnymi Jasło i Startem Rymanów.

- Zagraliśmy zachowawczo, bo z drużyną mającą tej klasy zawodników nie można grać otwartej piłki przez 90 minut. Realizowaliśmy plan. Po przerwie mieliśmy grać konsekwentnie i wykorzystać nadarzające się okazje. Karne dla nas ewidentne. Chcieliśmy odrobić stratę bramki i przeszliśmy na trzech w obronie. Otworzyliśmy się i skończyło się 0-3. Niesmak pozostał. Wiemy, gdzie popełniliśmy błędy i co nam brakuje. Do drugiej rundy przystąpimy z nowymi nadziejami

– powiedział po meczu w Rymanowie trener LKS Czeluśnica Szymon Gołda.

Mecz XV kolejki (13 listopada):
Start Rymanów – LKS Czeluśnica 3-0 (1-0)
1-0 Filip Brożyna (43), 2-0 Filip Brożyna (75), 3-0 Filip Brożyna (80)

Start: Dawid Czarnecki – Grzegorz Gierlasiński (80 Bartosz Dworzański), Paweł Litarowicz, Siergiej Salyuk, Mikołaj Szczurek - Kamil Walaszczyk (86 Bartłomiej Dereniowski), Wiktor Majewski (82 Arkadiusz Femin) - Filip Brożyna, Bartłomiej Wojtasik (62 Radosław Nikody), Rafał Nikody - Radosław Macnar (89 Jakub Mazurkiewicz); trener Kamil Walaszczyk.
Czeluśnica: Igor Wanat – Dario Ivan Atencia Perez, Szymon Sabik, Przemysław Musiał, Łukasz Gadomski - Patryk Tłuściak, Kacper Zięba, Felipe Altino Martins Melgaco, Jakub Kozicki (80 Norbert Kociuba) - Mateusz Kuzio, Wojciech Munia; na ławce rezerwowych: Adrian Musiał, Łukasz Kalityński; trener Szymon Gołda.
Sędziowali: Rafał Komański oraz Sebastian Błażejowski i Damian Szałajko. Żółte kartki: Grzegorz Gierlasiński, Bartłomiej Wojtasik – Kacper Zięba, Felipe Altino Martins Melgaco, Przemysław Musiał, Szymon Sabik, Łukasz Gadomski, trener Szymon Gołda. Widzów około 350.