MDK w Jaśle. Szachowy turniej o puchar starosty

OPRAC.:
W Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbył się Powiatowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Jasielskiego. W zawodach wzięło udział 49 juniorów z Jasła, Łajsc, Rogów, Rymanowa, Rzeszowa, Brzozowa, Krosna, Iwli, Warzyc, Rogów i Jedlicza.

Zawodnicy grali systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Najmłodszy zawodnik miał 5,5 roku, najstarszy za kilka dni skończy 18 lat.

Najlepszym zawodnikiem został Krzysztof Mastej z Łajsc. Puchar starosty jasielskiego i nagrodę otrzymał z rąk wicestarosty Stanisława Pankiewicza i dyrektor MDK Grażyny Leńczuk. Drugie miejsce w kategorii open zajął Bartosz Bolanowski (Stowarzyszenie Nasz Rymanów), a trzecie - Wojciech Pilut (Jasło)

W kategorii najlepszych szachistów z powiatu jasielskiego zwyciężył Patryk Kobak przed Jakubem Piątkiem i Fiilipem Preisnerem (wszyscy z Jasła).

Najlepszą zawodniczą turnieju została Gabriela Dziadosz (UKS SP 1 Brzozów), a najlepszą zawodniczką z powiatu jasielskiego - Aleksandra Opałka (Łajsce).

Najmłodszym zawodnikiem, który dzielnie rozegrał wszystkie rundy turnieju był Szymon Owczarek (5,5 roku) z KSz Czarny Koń Rogi.

Turniej sędziował Marian Lorenc (główny) oraz Maciej Raus (sędzia rundowy).

Nagrody rzeczowe dla zwycięzców turnieju ufundował Powiat Jasielski.