Miał być parking i droga, ale nie ma pieniędzy na inwestycję

Grzegorz Michalski
Grzegorz Michalski
fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
Udostępnij:
Już przed dwoma laty pojawiła się informacja, że w Sobniowie ma powstać przystanek kolejowy. Żeby spółka PKP-PLK wybudowała obiekt, to konieczna jest budowa drogi dojazdowej do peronu oraz parkingu. Przed kilkoma tygodniami władze Jasła ogłosiły przetarg na wykonanie parkingu i drogi. Koszt po przetargu okazał się dużo wyższy niż pierwotnie zakładano. Przetarg unieważniono.

Spółka PKP PLK zawarła Miastem Jasłem oraz Powiatem Jasielskim porozumienie na budowę kolejowego przystanku osobowego o roboczej nazwie Jasło – Sobniów. Spółka kolejowa zaakceptowała projekty drogowe władz miasta i powiatu, które zaproponowały, by drogą dojazdową do planowanego peronu była nowa droga zaczynająca się przy ulicy Żniwnej.

PLK uzależnia wykonanie tego peronu od budowy drogi i parkingu, bo nowy peron nie może stać w krzakach, pasażerowie muszą mieć możliwość dojazdu.

Po stronie władz Jasła jest budowa drogi gminnej wraz z miejscami postojowymi. Chodzi o wykonanie 61 metrów drogi o szerokości 5 metrów oraz budowę 20 miejsc postojowych dla samochodów osobowych zlokalizowanych prostopadle do drogi gminnej. Miało też powstać jedno miejsce parkingowe przeznaczone do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Zakres inwestycji obejmował budowę chodnika (o szerokości 2 metrów) dla pieszych na łącznym odcinku 75 metrów zlokalizowanego za miejscami postojowymi stanowiący dojście na teren peronu kolejowego.

Miały też powstać miejsca wydzielone na postój dla rowerów o wymiarach 2x5,60 m oraz schody zlokalizowane na skarpie nasypu kolejowego zapewniające komunikację pomiędzy chodnikiem a peronem kolejowym. Zakres inwestycji obejmował też budowę pochylni dla niepełnosprawnych o konstrukcji żelbetowej i nawierzchni z betonu (obiekt miał mieć poręcze wyposażone w informacje w alfabecie Braille’a).

W postępowaniu przetargowym wzięły udział dwie firmy: Strabag z Pruszkowa i Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Jasła. - Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – napisał w uzasadnieniu unieważnienia przetargu burmistrz Ryszard Pabian. Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia kwotę 320 tys. zł a cena najkorzystniejsze oferty wynosiła 470 323,30 zł. Władze Jasła unieważnienie tłumaczą tym, że nie mogą zwiększyć kwoty przeznaczonej na realizacje zamówienia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska elektromobilność w liczbach

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie