Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Międzynarodowe dyskusje o wyzwaniach dla współczesności. Przed nami XIV Kongres "Jeden świat - wiele kultur"

Marta Mikołajska
Marta Mikołajska
Dotychczas w Kongresie "Jeden świat - wiele kultur" wzięło udział kilka tysięcy uczestników. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dn. 27-28 października, a jego hasłem przewodnim będą przemiany kulturowe jako wyzwanie dla współczesnego świata.
Dotychczas w Kongresie "Jeden świat - wiele kultur" wzięło udział kilka tysięcy uczestników. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dn. 27-28 października, a jego hasłem przewodnim będą przemiany kulturowe jako wyzwanie dla współczesnego świata. Dariusz Bloch/archiwum
W piątek, 27 października w Bydgoszczy rozpocznie się tegoroczna, XIV już edycja Kongresu "Jeden świat - wiele kultur". Wydarzenie to od lat stanowi forum dla międzynarodowych dyskusji nt. problemów współczesnego świata. Tym razem uczestnicy porozmawiają o przemianach kulturowych.

Tegoroczny Kongres "Jeden świat - wiele kultur" odbędzie się w dn. 27-28 października. W ramach tego wydarzenia zorganizowana zostanie XIV Międzynarodowa Konferencja Interdyscyplinarna, której temat przewodni to "Przemiany kulturowe wyzwaniem dla współczesnego świata". Oprócz tego uczestnicy wezmą udział w sześciu konferencjach krajowych, m.in. na temat antropologicznej wizji człowieka w odniesieniu do świata wartości oraz o współczesnych zagrożeniach kulturowych.

Międzynarodowo w Bydgoszczy

Kongres "Jeden świat - wiele kultur" to inicjatywa o zasięgu międzynarodowym, a jego historia sięga 2010 r., kiedy to zainaugurowany został cykl corocznych międzynarodowych konferencji, mających na celu szeroko rozumiany dialog międzykulturowy i wymianę myśli nt. istotnych problemów współczesnego świata. Jak podkreślają organizatorzy, poprzednie edycje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem – dotychczas udział w wydarzeniu wzięło ponad 3 tys. uczestników, a wśród nich znaleźli się przedstawiciele nauk humanistycznych, społecznych, medycznych, technicznych i przyrodniczych, z polskich i zagranicznych ośrodki naukowe, w tym z Watykanu, Włoch, Rosji, Grecji, Turcji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, USA, Kazachstanu, Kirgistanu, Niemiec, Węgier, Chin, Austrii, Łotwy, Hiszpanii oraz Bośni i Hercegowiny.

- Interdyscyplinarna Konferencja Międzynarodowa „Jeden świat – wiele kultur”  umożliwiła stworzenie nowych, wspólnych obszarów zrozumienia i dialogu wśród osób, które mają znaczący wpływ na kształtowanie postaw kolejnych pokoleń - mówi Agnieszka Florczak z Akademii Kujawsko-Pomorskiej w Bydgoszczy.

Jak zapowiada, w tym roku udział w wydarzeniu weźmie około 400 uczestników (stacjonarnie i online), w tym 60 prelegentów. Udział jest bezpłatny. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do naukowców, przedstawicieli życia społecznego, politycznego, religijnego, gospodarczego, przedstawicieli nauki, a także studentów i młodzieży szkolnej.

Tradycyjnie podczas wydarzenia nie zabraknie także imprez towarzyszących. Więcej szczegółów wkrótce.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto