Minimalna porażka Ostoi Kołaczyce z Cosmosem Nowotaniec

Drużyna Ostoi Kołaczyce w okolicznościowych koszulkach na stadionie w Nowotańcu przed meczem z Cosmosem Ostoja Kołaczyce/ Facebook
W meczu XXIII kolejki klasy okręgowej Ostoja Kołaczyce przegrała na wyjeździe z Cosmosem Nowotaniec 0-1. Przed tym spotkaniem drużyna z Kołaczyc wyszła na stadion w Nowotańcu w koszulkach z nadrukiem „Wojtek jesteśmy z tobą” na znak solidarności z Wojciechem Kaletą, który doznał złamania nogi w meczu z Grabowianką Grabówka.

Broniąca się przed spadkiem Ostoja doznała porażki, ale po kolejnym dobrym meczu z drużyną złożoną głównie z cudzoziemców. Kołaczycki zespół postawił się faworytom w I połowie. Mimo dużej przewagi Cosmosu, goście utrzymali wynik bezbramkowy. Po przerwie stracili gola i doznali 18 porażki w sezonie.

- Brakuje przysłowiowej kropki nad „i”. W drugiej połowie mieliśmy więcej sytuacji do zdobycia goli, ale żadna to satysfakcja, gdy nie zdobywamy punktów

– powiedział trener Ostoi Piotr Sikorski.

W najbliższą sobotę Ostoja na swoim boisku w meczu za tzw. sześć punktów podejmuje Beskid Posada Górna, a we wtorek (3 maja) czeka kołaczycki zespół wyjazdowy mecz z Tempem Nienaszów.

Mecz XXIII kolejki (24 kwietnia):
Cosmos Nowotaniec – Ostoja Kołaczyce 1-0 (0-0)
1-0 Antonio Jesus Gomez Diaz (56)

Cosmos: Rafał Michura – Mateusz Szałankiewicz, Szymon Pluskwik, Piotr Laskowski, Henrique Bruno de Crespo Morais, Denys Demianenko, Yatoslav Vlasenko, Joseph Mehdi Tamoh (46 Samih Tamoh), Darian Daghero (46 Andres Deiber Renteria Murillo), Łukasz Gadomski (46 Krystian Jasiński), Antonio Jesus Gomez Diaz (70 Aliaksandr Vanda); na ławce rezerwowych: Hubert Kot, Michał Grześ; trener Grzegorz Pastuszak.
Ostoja: Damian Łukaszewski – Szymon Grzesiak, Patryk Wiejowski, Bartosz Niklewicz, Tomasz Kotulak - Jakub Podgórski, Mateusz Krajewski, Rafał Kurcz, Mateusz Biernacki (75 Przemysław Pierzchała) - Rafał Grzesiak - Dawid Góra (78 Grzegorz Gancarski); na ławce rezerwowych: Tomasz Biały, Piotr Przewoźnik; trener Piotr Sikorski.
Sędziowali: Kamil Dobosz oraz Dariusz Domaradzki i Mateusz Heret. Żółte kartki: Henrique Bruno de Crespo Morais, Szymon Pluskwik, Piotr Laskowski, Krystian Jasiński - Jakub Podgórski, Grzegorz Gancarski. Widzów około 100.