Nerwowo na meczu w Kołaczycach. Złamana noga i cztery czerwone kartki

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Bogdan Hućko
W meczu XXII kolejki klasy okręgowej, drużyn broniących się przed spadkiem, Ostoja Kołaczyce wysoko pokonała Grabowiankę Grabówka 5-1. Wynik w tym przypadku zszedł na drugi plan wobec tego co wydarzyło się na stadionie. W wyniku faulu Kolumbijczyka, Wojciech Kaleta doznał kości piszczelowej i strzałkowej w nodze. Sędzia pokazał cztery czerwone kartki. Grabowianka kończyła mecz w ośmiu.

Działacze Ostoi byli oburzeni brutalnym faulem zawodnika Grabowianki na Wojciechu Kalecie, którego karetka zabrała do szpitala. Z informacji jakie dotarły do kołaczyckiego klubu wynika, że ma on złamane kości piszczelową i strzałkową. Kolumbijczyk Nicolay Agudelo Montiel został ukarany czerwoną kartką. Według działaczy i trenera Ostoi, gdy zawodnik Grabowianki schodził do szatni, to miał się śmiać. Jacek Adamski z Grabowianki Grabówka, wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, twierdzi, że Agudelo nie zrobił tego celowo.

– Cały mecz płakał w szatni, bo nie chciał zawodnikowi zrobić krzywdy

– powiedział nam Jacek Adamski.

Przerwa w meczu trwała długo. Po wznowieniu gry, cztery minuty później, po incydencie z Kolumbijczykiem, za drugą żółtą kartkę, wyleciał z boiska Adrian Tabisz, a za kolejne trzy minuty za faul na Sławomirze Sienickim – Sylwester Sąsiadek. Nerwy puściły Piotrowi Kosibie i razem z Sylwestrem Sąsiadkiem zostali ukarani czerwonymi kartkami.
Ostoja, grając z przewagą dwóch zawodników (dziesięciu na ośmiu) zdominowała rywali i zdobyła kolejne cztery bramki.

– Zwycięstwo ważne, ale w tej sytuacji, co się stało, wynik zszedł na dalszy plan. Skandalicznym zachowaniem zawodnik Grabówki zepsuł nam święta

– nie krył oburzenia trener Ostoi Piotr Sikorski.

Zwycięstwo Ostoja zadedykowała Wojciechowi Kalecie. Po zdobyciu 3 punktów, kołaczycki zespół opuścił ostatnie miejsce w tabeli i przesunął się na 15. (trzecie od końca). Było to drugie zwycięstwo Ostoi w tym sezonie.

Mecz XXII kolejki (16 kwietnia):
Ostoja Kołaczyce – Grabowianka Grabówka 5-1 (1-1)
0-1 Piotr Nowak (4), 1-1 Sławomir Sienicki (16), 2-1 Szymon Grzesiak (65), 3-1 Dawid Góra (68), 4-1 Sławomir Sienicki (69), 5-1 Szymon Grzesiak (80)

Ostoja: Damian Łukaszewski - Wojciech Kaleta (54 Damian Przewoźnik, 77 Mateusz Juszkiewicz), Szymon Grzesiak, Piotr Kosiba, Tomasz Kotulak - Jakub Podgórski, Bartosz Niklewicz, Mateusz Krajewski, Rafał Kurcz (77 Rafał Grzesiak), Dawid Góra (77 Przemysław Pierzchała) – Sławomir Sienicki (65 Mateusz Biernacki); na ławce rezerwowych: Tomasz Biały, Michał Kaleta; trener Piotr Sikorski.
Grabowianka: Yurii Remezovskyi (75 Dariusz Korab) – Adrian Tabisz, Jakub Kozłowski, Kamil Trzciański, Dominik Haduch – Piotr Nowak, Sylwester Sąsiadek, Dominik Korab (75 Dawid Starzak), Nicola Angulo, Wojciech Czopor – Jakub Dymnicki (66 Sebastian Data); trener Marek Biega.
Sędziowali: Marcin Samborowski oraz Przemysław Gancarz i Kamil Wais. Żółte kartki: Piotr Nowak, Adrian Tabisz; czerwone: Piotr Kosiba (61) - Nicolay Agudelo Montiel (54), Adrian Tabisz (58, druga żółta), Sylwester Sąsiadek (61). Widzów około 150.