Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Noc Muzeów w Jaśle. Dzisiaj wernisaż wystawy - Piotr Betlej i Bogdan Samborski

OPRAC.:
Bogdan Hućko
Bogdan Hućko
Muzeum Regionalne w Jaśle wznawia działalność po okresie zamknięcia na czas remontu. Ponowne otwarcie odnowionej i zmodernizowanej siedziby placówki przy ul. Kadyiego zbiegło się z tegoroczną Nocą Muzeów.

Muzeum zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa i rzeźby „Piotr Betlej i Bogdan Samborski SPOTKANIE”, który odbędzie się w piątek, 20 maja, o godz. 18.00. Natomiast w sobotę, 21 maja, placówka organizuje Noc Muzeów.

- Wystawa malarstwa i rzeźby prezentuje dwójkę znanych jasielskich artystów w jednej przestrzeni wystawienniczej. Jest to wzajemne przenikanie się dwóch sztuk plastycznych, dwóch środków wyrazu odpowiadających różnym wrażliwościom i osobowościom artystycznym. Jest to wystawa na wskroś jasielska, na której spotkają się z pewnością liczni jaślanie i jasielscy artyści, widzowie i bohaterowie prac

– zapowiada wydarzenie Muzeum Regionalne w Jaśle.

Piotr Betlej. Artysta malarz. Urodzony w Jaśle, absolwent PLSP w Jarosławiu oraz Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie (kierunek rękodzieło artystyczne). Zajmuje się malarstwem i rysunkiem oraz rzeźbą, sztukatorstwem, ceramiką i dekoracją wnętrz. Od 2001 r. mieszka w Paryżu, gdzie z powodzeniem wystawia i zdobywa liczne wyróżnienia. Należy do kilku grup artystycznych: amerykańskiej „Emocjonaliści”, francuskiej „Buissonances” i jasielskiej „Plaja”. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Bogdan Samborski. Artysta, rzeźbiarz, nauczyciel, działacz na rzecz rozwoju sztuki w regionie ziemi jasielskiej. Urodzony we Wrocławiu, jest absolwentem ASP w Krakowie Wydział Rzeźby w pracowni prof. Mariana Koniecznego, Stefana Borzęckiego i Antoniego Bandury. Od ponad 30 lat tworzy i mieszka w Jaśle. Zajmuje się realizacją rzeźb w ceramice, kamieniu i brązie oraz medalierstwem.

W ramach akcji Noc Muzeów wszystkie przygotowane ekspozycje będą udostępnione w sobotę, 21 maja, bezpłatnie. Oprócz wspomnianej wystawy zobaczyć będzie można zbiory archeologiczne, etnograficzne, gabinet dr. Stanisława Kadyiego oraz wystawę malarstwa Jana Wodyńskiego. Ta ostatnia ekspozycja znajduje się w nowopowstałej sali i prezentuje dokładnie 100 prac pochodzącego z Jasła artysty. Tego dnia będzie można również wziąć udział w warsztatach malowania na różnych podłożach, w tym na kamieniach lub posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu zespołu Echo Rodu. Ten oryginalny projekt muzyczny ożywia tradycyjne instrumenty i brzmienia w nowoczesnych transowych aranżacjach. Muzeum tego dnia czynne będzie od południa do północy.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaslo.naszemiasto.pl Nasze Miasto