Jak informuje Starostwo Powiatowe w Jaśle, pod płytą boiska wykonano drenaż odprowadzający wody opadowe do zbiornika. Wokół została zrobiona opaska z kostki brukowej oraz dojścia do boiska. Teren ogrodzono siatką i oświetlono. Zamontowano również niezbędne wyposażenie: piłkochwyty, demontowalne bramki do piłki ręcznej, siatki, słupki i stanowisko sędziowskie.
Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniósł 935 238 zł. Powiat Jasielski otrzymał dofinansowanie w wysokości 50 procent z Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach programu Sportowa Polska - Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej - Edycja 2021. Wkład własny powiatu to 467 619 zł.
Wykonawcą była firma FHU TREES SPORT Andrzej Szymański z Rzeszowa.
Jest to ostatni obiekt zrealizowany w ramach programu „Budowa infrastruktury sportowej jednostek oświatowych Powiatu Jasielskiego".
W ramach tego programu w 2022 roku powstał kort tenisowy przy Zespole Szkół Budowlanych w Jaśle, boiska wielofunkcyjne przy Zespole Szkół nr 3 w Jaśle i I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle oraz wyremontowana została sala gimnastyczna w Zespole Szkół w Trzcinicy. Natomiast w 2021 roku wybudowano boisko do piłki nożnej przy Zespole Szkół Budowlanych w Jaśle oraz boisko do piłki ręcznej przy Zespole Szkół Technicznych w Jaśle.
Inauguracja roku akademickiego w Łodzi
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?