Ostoja Kołaczyce przerwała czarną serię. Z nowym trenerem Piotrem Sikorskim zremisowała z Markiewicza Krosno

Tomasz Sowa
Ostoja Kołaczyce z nowym trenerem Piotrem Sikorskim zremisowała na wyjeździe z Markiewicza Krosno 0-0. To piąty punkt zdobyty w tym sezonie przez kołaczycką drużynę, która tym samym przerwała czarną serię 11 kolejnych porażek.

Po przegranym meczu z Wiki Sanok 1-4, trener Robert Podkulski oddał się do dyspozycji zarządu, który w miniony czwartek zmienił szkoleniowca. Robert Podkulski utrzymał Ostoję w sezonie 2020/21 w V lidze. Prowadził drużynę w 44 meczach ligowych, z których wygrał 8, 9 zremisował i 27 przegrał (bramki 50-98). W obecnym sezonie pod jego wodzą Ostoja wygrała tylko jeden mecz, 1 zremisowała i 16 przegrała (bramki 11-44)

Nowym trenerem został Piotr Sikorski, który w piątek (8 kwietnia) poprowadził pierwszy trening, a w sobotę z drużyną pojechał na mecz do Krosna. Ostoja zagrała defensywnie i zatrzymała Markiewicza Krosno.

– Takie były założenia na ten mecz i udało się zdobyć punkt, a w 96. minucie mogliśmy nawet pogrążyć gospodarzy. Szansę miał Mateusz Juszkiewicz. Z drużyną spotkałem się dzień wcześniej na rozruchu. Cieszę się z debiutu

– powiedział nam Piotr Sikorski.

Nowy trener Ostoi to były zawodnik Nafty Jasło, MOSiR Jasło i Czarnych Jasło. W Anglii uzyskał licencje FA Children Coaching U15, a w Polsce – UEFA B. W Czarnych Jasło trenował trampkarzy młodszych. Założył i prowadzi własną szkółkę piłkarską Global Soccer Academy Jasło.

Markiewicza Krosno po remisie w Besku i zwycięstwie z Czarnymi Jasło, było zdecydowanym faworytem, ale celu nie osiągnęło.

– Stanęli w jedenastu na 16 metrze i biliśmy głową w mur. Najlepsza okazję miał Marcin Borowczyk, który z 10 metrów strzelał gorszą nogą w długi róg. Gdyby przełożył piłkę na lepszą lewą nogę, to pewnie byłby gol. Zagraliśmy jednostajnie, nie było przyspieszenia. Zostawiliśmy dużo zdrowia na ciężkim boisku. Nie wszystko funkcjonowało tak dobrze jak w poprzednich meczach. Cieszy mnie, że w trzecim meczu nie straciliśmy bramki

– podkreślił trener Markiewicza Robert Mastaj.

Mecz XXI kolejki (9 kwietnia):
Markiewicza Krosno – Ostoja Kołaczyce 0-0
Markiewicza: Łukasz Boczar – Jonasz Gonet (80 Michał Krupski), Łukasz Zych, Dariusz Łach, Bartłomiej Nawrocki - Damian Honkisz, Jan Barzyk, Marcin Borowczyk (55 Robert Sico) - Kamil Kukulski (55 Rafał Głód), Jakub Satur (78 Krzysztof Zając) - Daniel Jucha; trener Robert Mastaj.
Ostoja: Damian Łukaszewski - Wojciech Kaleta, Patryk Wiejowski, Szymon Grzesiak, Tomasz Kotulak - Jakub Podgórski (85 Przemysław Pierzchała), Mateusz Krajewski, Bartosz Niklewicz (70 Rafał Grzesiak), Piotr Kosiba (89 Michał Kaleta), Mateusz Biernacki (73 Mateusz Juszkiewicz) - Dawid Góra; trener Piotr Sikorski.
Sędziowali: Rafał Komański oraz Łukasz Matuszek i Łukasz Rygiel. Żółte kartki: Damian Honkisz – Bartosz Niklewicz, Wojciech Kaleta. Widzów około 50.