Pięć goli Czarnych Jasło w drugim sparingu z Partyzantem Targowiska [ZDJĘCIA]

Piłkarze Czarnych Jasło wygrali drugi sparing w przerwie zimowej. W sobotę (5 lutego) na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jaśle pokonali Partyzanta Targowiska 5-0. Dwie bramki zdobył Marcin Krajewski, a gola i trzy asysty zaliczył Patryk Fryc.

Dla obu spadkowiczów z IV ligi był to drugi mecz kontrolny. Partyzant wcześniej pokonał Bukowiankę Bukowsko 4-0, a Czarni wygrali z LKS Pustków 5-1.

Gospodarze objęli prowadzenie w 34. minucie po kapitalnym strzale Łukasza Stanka który z kilkunastu metrów trafił poniżej spojenia słupa z poprzeczką. W 40. minucie było 2-0. Najpierw Patryk Fryc trafił w poprzeczkę, a odbitą piłkę głową z bliska skierował do bramki Marcin Krajewski. Dwie minuty później było już 3-0. Patryk Fryc minął bramkarza, zagrał wzdłuż bramki i Marcin Krajewski ponownie z bliska wpakował piłkę do siatki. W 50. minucie po dośrodkowaniu Patryka Fryca, piłkę głową uderzył Bartłomiej Rodak, bramkarz Partyzanta odbił futbolówkę, ale przy dobitce napastnika Czarnych był już bezradny. Piątą bramkę Czarni zdobyli w 57. minucie. Po strzale Karola Szydły, bramkarz Partyzanta odbił piłkę, którą przejął Patryk Fryc i strzałem po ziemi ustalił wynik meczu.

- Straciliśmy trzy bramki w dziesięć minut

- nie krył rozczarowania kierownik drużyny z Targowisk Przemysław Kubal. Partyzant miał pretensje do sędziów, że dwie bramki Czarni zdobyli z pozycji spalonych. Z tego powodu było trochę nerwowo. Trener Mateusz Ostrowski miał do dyspozycji 17 zawodników, w tym dwóch testował.

Trener Czarnych Wojciech Kogut, który w sezonie 2018/19 awansował z Partyzantem do IV ligi, był zadowolony z gry drużyny w drugim sparingu.

- Zagraliśmy z solidną drużyną Partyzanta. Wynik jest sprawą drugorzędną. Zawodnicy mają ciężkie nogi po mocnych treningach. Dzień przed meczem mieli ciężki trening, bo odpowiednie przygotowanie w okresie zimowym jest najważniejsze

- powiedział Wojciech Kogut.

W tym meczu nie mogli zagrać przebywający na kwarantannie Maciej Sowa i Jakub Wyderka. Powinni być do dyspozycji trenera na najbliższy sparing z Legionem Pilzno (12 lutego, godz. 12 w Jaśle). Powoli zaczyna indywidualny trening w domu Łukasz Urban, przechodzący rehabilitację.

Kadra Czarnych nie jest zbyt szeroka. Dariusz Bałut przeniósł się do LKS Wójtowa. Paweł Kowalkowski podpisał kontrakt z Podhalem Nowy Targ, a Marcel Płocica z Wisłą Sandomierz. Tym samym wypadło ze składu dwóch najlepszych strzelców drużyny - Dariusz Bałut (17 goli w rundzie jesiennej) i Paweł Kowalkowski (12 bramek).

Być może testowanych będzie w Czarnych dwóch Francuzów.

- Może będą na meczu z Legionem Pilzno. Szersza kadra, to większa rywalizacja o miejsce w wyjściowym składzie, a także możliwość rotowania składem w trakcie rozgrywek

- zaznacza trener Wojciech Kogut.

Czarni 1910 Jasło - Partyzant Targowiska 5-0 (3-0)
1-0 Łukasz Stanek (34), 2-0 Marcin Krajewski (40), 3-0 Marcin Krajewski (42), 4-0 Bartłomiej Rodak (50), 5-0 Patryk Fryc (57)

Czarni: Patryk Szostak - Krzysztof Szydło, Wojciech Myśliwiec, Łukasz Stanek, Hubert Bracik - Dawid Florian, Rafał Mastaj, Patryk Fryc, Karol Szydło, Paweł Setlak - Marcin Krajewski oraz Damian Niemczyński, Mateusz Kurdziel, Eryk Piątkowski, Bartłomiej Rodak, Tomasz Pałucki, Mateusz Majka; trener Wojciech Kogut.

Partyzant: Hubert Niemiec - Antoni Polański, Kamil Chmielowski, zawodnik testowany, Mateusz Penar - Mateusz Roterman, Jakub Stodolak, Hubert Wilk, Konrad Kubal, Mateusz Krakoś - zawodnik testowany oraz Mateusz Filar, Krystian Szubrycht, Bartosz Miklaszewski, Krzysztof Sieniawski, Miłosz Kluczek, Wojciech Haznar; trener Mateusz Ostrowski.

Sędziowali: Wojciech Kolbusz oraz Łukasz Podgórski i Krzysztof Kosiek.