Pięć goli Czarnych Jasło w Jabłonicy Polskiej

Marek Dybaś
W meczu XVI kolejki klasy okręgowej Czarni Jasło wygrali na wyjeździe z Cisami Jabłonica Polska 5-1. To szóste z rzędu zwycięstwo drużyny Wojciecha Koguta. Z tym trenerem spadkowicz z IV ligi nie przegrał.

Beniaminek z Jabłonicy Polskiej zaskoczył jasielski zespół i błyskawicznie objął prowadzenie. Utrata gola podziałała niczym zimny prysznic na Czarnych i dosyć szybko odrobili stratę. Mecz w I połowie był wyrównany. Gospodarze stwarzali dogodne sytuacje do zdobycia goli. Dobrze w bramce spisywał się Patryk Szostak. Po przerwie zarysowała się przewaga Czarnych. Od 60. minuty Cisy grały w dziesięciu i bez bramkarza, bo Robert Sieniawski za faul taktyczny przed polem karnym został ukarany czerwoną kartką. Gospodarze nie mieli rezerwowego bramkarza i z konieczności bronił zawodnik z pola Mateusz Aszlar. Mimo osłabienia Cisy walczyły do końca o zmianę rezultatu. Wspomnianemu Patrykowi Szostakowi Czarni zawdzięczają, że nie stracili bramek.

- Gospodarze postawili się nam i nie był to jednostronny pojedynek. Też mieliśmy sytuacje, których nie wykorzystaliśmy. Cieszą kolejne punkty

- powiedział trener jaślan Wojciech Kogut.

Szkoleniowiec Czarnych tradycyjnie dał pograć - z wyjątkiem drugiego bramkarza Wiktora Wanata - wszystkim zawodnikom rezerwowym.

W pojedynku dwóch najlepszych snajperów ligi Jakuba Frączka i Dariusza Bałuta - remis. Obaj zdobyli po golu i mają na koncie po 17 trafień w tym sezonie.

Mecz XVI kolejki (11 listopada):
Cisy Jabłonica Polska - Czarni 1910 Jasło 1-5 (1-3)
1-0 Jakub Frączek (2), 1-1 Paweł Kowalkowski (15, karny), 1-2 Dariusz Bałut (23), 1-3 Juan David Toro Arias (34), 1-4 Paweł Kowalkowski (56), 1-5 Patryk Fryc (70)

Cisy: Robert Sieniawski - Piotr Borkowski, Tomasz Kolasiński (78 Łukasz Prach), Tomasz Janusz, Mateusz Aszlar - Grzegorz Kwolek, Bartosz Kasprzyk - Remigiusz Pisula, Sebastian Meier (65 Kamil Pelczar), Kacper Bielak (82 Karol Witkoś) - Jakub Frączek (90 Grzegorz Sieniawski); trener Kamil Pelczar.

Czarni: Patryk Szostak - Dawid Florian (70 Mateusz Kurdziel), Łukasz Stanek, Wojciech Myśliwiec, Hubert Bracik (63 Krzysztof Szydło) - Maciej Sowa, Rafał Mastaj, Juan David Toro Arias (63 Bartłomiej Rodak), Patryk Fryc (75 Karol Szydło) - Dariusz Bałut (58 Paweł Setlak), Paweł Kowalkowski (70 Marcin Krajewski); na ławce rezerwowych: Wiktor Wanat; trener Wojciech Kogut.

Sędziowali: Sławomir Kiełtyka oraz Marcin Samborowski i Tomasz Jagieła. Żółta kartka: Kacper Bielak; czerwona: Robert Sieniawski (60, faul taktyczny). Widzów około 100.