Pierwsza porażka Czeluśnicy w hicie kolejki z Ekoballem Stalą Sanok

W hicie IV kolejki klasy okręgowej, rozegranym w niedzielę, spadkowicz z IV ligi Ekoball Stal Sanok pokonał rewelacyjnego beniaminka LKS Czeluśnica 3-1. To pierwsza porażka teamu Kazimierza Kozickiego w tym sezonie.

Goście zaczęli rewelacyjnie od objęcia prowadzenia. Brazylijczyk Felipe, który powrócił do LKS Czeluśnica, po minięciu trzech zawodników Ekoballu strzelił z 16 metrów nie do obrony. Sensacyjny wynik utrzymywał się niemal przez pół godziny, ale nie tylko sam wynik był zaskoczeniem dla gospodarzy, ale również gra beniaminka, który stworzył sobie trzy, cztery klarowne sytuacje do zdobycia goli. Najbliżsi celu byli Wojciech Munia (piłka przeleciała koło słupka) i Mateusz Kuzio (nad poprzeczką).

Ekoball tuż po rozpoczęciu drugiej części meczu odrobił stratę. Z każdą minutą przejmował inicjatywę, opanował sytuację i zdominował przyjezdnych.

– Nie wytrzymali trudów meczu

– ocenił grę LKS Czeluśnica w II połowie Robert Ząbkiewicz z Ekoballu Stali Sanok.

- Na drugą połowę zostaliśmy w szatni. Po bramce na 1-1 Ekoball przejął inicjatywę. Po prostu brakło nam sił. Wygrała drużyna konkretniejsza, dłużej utrzymująca się przy piłce. Prowadziliśmy 1-0, ale graliśmy poniżej możliwości i oczekiwań. Chyba trochę zabrakło doświadczenia w takich meczach z wieloma kibicami na trybunach. Mieliśmy trochę nogi powiązane. Napastnicy i boczni pomocnicy nie mogli utrzymać się przy piłce z przodu. Niby wiatr był, ale nie taki, żeby zagrozić bardziej doświadczonemu rywalowi

– powiedział po meczu trener Czeluśnicy Szymon Gołda.

Najbliższy mecz LKS Czeluśnica rozegra u siebie w niedzielę (11 września, godz. 15) z innym beniaminkiem LKS Górki. Natomiast Ekoball Stal Sanok czeka wyjazd do Markiewicza Krosno.

Mecz IV kolejki (4 września):
Ekoball Stal Sanok – LKS Czeluśnica 3-1 (0-1)
0-1 Felipe Altino Martins Melgaco (18), 1-1 Mateusz Wanat (46), 2-1 Mateusz Wanat (76), 3-1 Piotr Lorenc (89)

Ekoball: Mateusz Jagniszczak – Mateusz Gawlewicz (78 Maciej Zagórda), Marcin Sobol, Mateusz Padiasek (48 Dawid Gąsior), Szymon Słysz - Mikołaj Gawlewicz, Piotr Lorenc, Kacper Słysz, Mateusz Wanat - Maksymilian Wojdyła (90 Mateusz Błażowski), Damian Barszczak (63 Damian Niemczyk); trener Paweł Załoga.
Czeluśnica: Igor Wanat - Konrad Gogosz (80 Michał Mędrek), Szymon Sabik, Przemysław Musiał, Łukasz Gadomski - Patryk Tłuściak, Felipe Altino Martins Melgaco (65 Dario Ivan Atencia Perez), Darian Daghero, Jakub Frączek (65 Kacper Zięba) - Mateusz Kuzio, Wojciech Munia; na ławce rezerwowych: Adrian Musiał, Łukasz Kalityński; trener Szymon Gołda.
Sędziowali: Tomasz Jagieła oraz Marcin Samborowski i Wojciech Biały. Żółte kartki: Kacper Zięba, Igor Wanat. Widzów około 300.