Piłkarze LKS Warzyce przegrali z GKS Team 17 Szebnie

GKS Team 17 Szebnie (niebieskie stroje) wygrał bardzo pewnie z LKS Warzyce
GKS Team 17 Szebnie (niebieskie stroje) wygrał bardzo pewnie z LKS Warzyce Marek Dybaś
W meczu XIX kolejki klasy B (grupa V), rozegranym w niedzielę (8 maja), LKS Warzyce przegrał na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jaśle z GKS Team 17 Szebnie 2-3.

Obie drużyny przed tym meczem dzieliła w tabeli różnica aż 19 punktów. Faworytem był zespół GKS Team 17, który potwierdził te przypuszczenia bardzo szybko. Po 22 minutach goście prowadzili 2-0 po golach Mateusza Leśniaka i Artura Stefanika. Tym większe było zaskoczenie, że Warzyce jeszcze przed przerwą odrobiły straty, zdobywając dwie bramki w odstępie zaledwie niespełna 4 minut po strzałach Pawła Szajny i Bartosza Gawlika. Zwycięską bramkę dla GKS zdobył tuż po rozpoczęciu drugiej części meczu Artur Stefanik.

GKS Team 17 miał dużą przewagę, ale więcej goli goście nie zdołali zdobyć.

– Zasłużone zwycięstwo Szebni. Dla nas to najniższy wymiar kary

– przyznał po meczu trener Warzyc Andrzej Semla.

- Mieliśmy dużą przewagę, stworzyliśmy więcej okazji do zdobycia bramek i wynik mógł być bardzo okazały

– zaznaczył kierownik GKS Team 17 Marek Macek.

Mecz XIX kolejki (8 maja):
LKS Warzyce – GKS Team 17 Szebnie 2-3 (2-2)
0-1 Mateusz Leśniak (10), 0-2 Artur Stefanik (22), 1-2 Paweł Szajna (34), 2-2 Bartosz Gawlik (37), 2-3 Artur Stefanik (46)

Warzyce: Adrian Kodzis – Bartosz Gawlik, Paweł Szajna (70 Tomasz Kwiatkowski), Arkadiusz Szot, Witold Fary, Patryk Kaszkur, Jakub Falger, Błażej Sławniak (46 Patryk Żmuda), Paweł Stopkowicz (60 Adrian Komisarz), Artur Koś, Rafał Mamroł; trener Andrzej Semla.
GKS Team 17: Jakub Jasiński – Konrad Betlej, Grzegorz Orzechowski (46 Damian Zięba), Daniel Pankiewicz, Sebastian Furtek, Mateusz Leśniak (80 Krzysztof Stefanik), Marcin Furtek, Dominik Krzywiński, Kacper Rogowski, Artur Stefanik, Przemysław Zięba (75 Sebastian Szerląg); na ławce rezerwowych: Łukasz Macielik, Tomasz Warzecha; trener Sylwester Posełkiewicz.
Sędziowali: Leszek Witkoś oraz Tadeusz Piątek i Daniel Aleksander. Żółta kartka: Grzegorz Orzechowski. Widzów około 50 (stadion ze sztuczną nawierzchnią w Jaśle).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani