Piotr Jarecki w czołowej „trzydziestce” narciarskich mistrzostw świata juniorów

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Facebook Piotra Jareckiego
Pochodzący z Błażkowej, wychowanek KS Speed Jasło Piotr Jarecki, obecnie zawodnik KS AZS AWF Katowice, zajął 25. miejsce w biegu na 20 kilometrów stylem klasycznym ze startu wspólnego w narciarskich mistrzostwach świata juniorów w kanadyjskim Whistler.

Piotr Jarecki był jedynym Polakiem, który ukończył rywalizację w biegu na 20 kilometrów stylem klasycznym, w pierwszej „trzydziestce”. Do zwycięzcy Norwega Mathiasa Hoelbaeka stracił 3minuty 14,7 sekundy. Pozostali reprezentanci Polski zajęli odległe miejsca: Łukasz Gazurek był 48., a Tomasz Wąsowicz zajął 52. miejsce.

Przypomnijmy - dla Piotra Jareckiego udana była końcówka minionego roku. W mistrzostwach Polski seniorów w Zakopanem zdobył dwa medale: brązowy w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym i srebrny w biegu na 15 kilometrów stylem dowolnym.