Półfinał okręgowy Pucharu Polski. LKS Czeluśnica przegrał z Karpatami Krosno

W meczu półfinałowym piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu krośnieńskiego, rozegranym w środę (12 kwietnia), LKS Czeluśnica przegrał z Karpatami Krosno 0-3.

Lider IV ligi podkarpackiej odniósł bardzo pewne zwycięstwo, kontrolując przebieg spotkania od pierwszej do ostatniej minuty. Gospodarze zagrali defensywnie, powalczyli, próbując swoich szans w kontratakach. Karpaty jednak nie pozwalały na zbyt wiele trzeciej drużynie klasy okręgowej.

Czeluśnica miała niewiele okazji do zdobycia goli. W 13. minucie z rzutu wolnego (około 20 m) strzelał Wojciech Munia, ale 16-letni Michał Perchel w krośnieńskiej bramce nie dał się zaskoczyć. Bliski trafienia w górny róg bramki gości był Patryk Tłuściak (68 minuta) oraz Mateusz Kuzio (83 minuta). Ten ostatni – po podaniu od Wojciecha Muni – oddał celny strzał, ale młody bramkarz Karpat pewnie obronił.

Karpaty miały optyczną przewagę od początku meczu. Składne akcje, szybka gra piłką gości, sprawiały sporo problemów Czeluśnicy. Najbardziej zapracowaną formacją gospodarzy była defensywa, ale przez większą część meczu broniła cała drużyna. Karpaty dosyć długo nie mogły sforsować obrony V-ligowców. Prym w tej formacji wiódł kapitan Szymon Sabik, wielokrotnie pewnymi interwencjami wyjaśniał trudne sytuacje w polu karnym. Dobrze bronił Igor Wanat.

Karpaty przełamały opór Czeluśnicy dopiero w końcówce I połowy. Kacper Zięba sfaulował szarżującego Edvarda Kobaka i sędzia wskazał na rzut karny. „Jedenastkę” pewnie wykonał były zawodnik Szachtara Donieck.
Po przerwie trener Dariusz Liana dokonał od razu trzech zmian. Gra Karpat wyglądała znacznie lepiej. Krośnieńska drużyna dominowała, zamykając gospodarzy na ich połowie. Próby wyprowadzenia kontrataku przez Czeluśnicę kończyły się fiaskiem, bo brakowało dokładności. Ponadto Karpaty na zbyt wiele nie pozwalały. Długo utrzymywał się wynik 0-1, m.in. ze względu na brak skuteczności gości. Dogodnej okazji – po zagraniu Kamila Raduljego - nie wykorzystał m.in. Szymon Dziadosz. Czeluśnica zagrała bardzo ofiarnie, z wielką determinacją, broniąc honorowego wyniku. Symbolem tych pojedynków był wygrany przez Szymon Sabika z szarżującym Szymonem Stasikiem.

Defensywa Czeluśnicy została rozerwana po raz drugi po strzale zza pola karnego Szymona Dziadosza. Gospodarzy pogrążył Kamil Radulj, który przejął piłkę wcześniej obronioną przez Igora Wanata i odbitą od słupka.

Mecz półfinałowy Pucharu Polski w okręgu krośnieńskim (12 kwietnia):
LKS Czeluśnica – Karpaty Krosno 0-3 (0-1)
0-1 Edvard Kobak (41, karny), 0-2 Szymon Dziadosz (82), 0-3 Kamil Radulj (89)

LKS Czeluśnica: Igor Wanat – Bartosz Dworzański, Szymon Sabik, Przemysław Musiał, Kamil Kasperkowicz – Patryk Tłuściak (72 Bartosz Stasz), Felipe Andres Gonzales (46 Konrad Gogosz), Kacper Zięba, Ivan Perez (72 Jakub Kozicki) – Wojciech Munia, Mateusz Kuzio; na ławce rezerwowych: Gracjan Zając, Norbert Kociuba, Paweł Wiklowski; trener Szymon Gołda.
Karpaty: Michał Perchel – Michał Smoleń (46 Szymon Stasik), Mateusz Gul, Sebastian Duda, Damian Baran (46 Michał Stasz) – Damian Jędryas (65 Dawid Król), Jakub Kloc (65 Kamil Radulj), Konrad Głód (46 Mateusz Szafran) – Edvard Kobak (65 Szymon Dziadosz), Marek Fundakowski, Karol Wajs; na ławce rezerwowych: Mateusz Krawczyk; trener Dariusz Liana, asystent Miłosz Kuzianik.
Sędziowali: Martin Kijowski oraz Grzegorz Gądela i Albin Kijowski; sędzia techniczny: Wojciech Heret. Żółte kartki: Szymon Sabik, Mateusz Kuzio – Konrad Głód, Damian Baran, Dawid Król, Marek Fundakowski, trener Dariusz Liana. Widzów około 400.

W drugim półfinale: Start Rymanów - Cosmos Nowotaniec 2-8 (0-3).