Porażka Czardasza Osiek Jasielski z Sobniowem Jasło. Hat-trick Adriana Lisa

W meczu XIX kolejki klasy A – grupa III, rozegranym w sobotę (7 maja), Czardasz Osiek Jasielski przegrał z Sobniowem Jasło 3-4. Marcin Kiełbasa miał duży wkład w zdobycie trzech goli dla gospodarzy, a Adrian Lis zaliczył hat-tricka i zdobył zwycięską bramkę w ostatniej minucie meczu.

Drużyna Marka Dyląga szybko zdobyła dwa gole po błyskawicznym kontrataku i akcji zespołowej. W obu przypadkach Adrian Lis pokonywał 17-letniego bramkarza Czardasza. Zanosiło się na dominację gości. Gospodarze tak szybko się nie poddają. Marcin Kiełbasa wykorzystał błąd defensywy Sobniowa i przelobował Wiktora Martykę. Jasielska drużyna szybko po przerwie strzeliła trzeciego gola. Po zagraniu z rogu Marcina Garbarza, Patryk Jamuła głową wpakował piłkę do bramki gospodarzy. Nie załamało to Czardasza, który nadal dążył do zmiany rezultatu. Artur Konieczny sfaulował Marcina Kiełbasę w obrębie „szesnatki” i sędzia wskazał na rzut karny. „Jedenastkę” pewnie wykonał grający trener Czardasza Paweł Jasionowicz. W 64. minucie po zagraniu z rzutu wolnego Marcina Kiełbasy, Jarosław Maciejczyk strzałem nogą doprowadził do remisu. Goście jednak wyprowadzili akcję, którą zakończył golem Adrian Lis.

- Nie gramy źle, ale brakuje koncentracji w końcówkach meczów. Nie poddajemy się, walczymy dalej. Szkoda przegranej

– oceniał na gorąco po meczu Marcin Kiełbasa, zdobywca bramki, który był faulowany w polu karnym i zaliczył asystę przy trzeciej bramce.

Mecz XIX kolejki (7 maja):
Czardasz Osiek Jasielski – Sobniów Jasło 3-4 (1-2)
0-1 Adrian Lis (12), 0-2 Adrian Lis (18), 1-2 Marcin Kiełbasa (43), 1-3 Patryk Jamuła (50), 2-3 Paweł Jasionowicz (54, karny), 3-3 Jarosław Maciejczyk (64), 3-4 Adrian Lis (90+1)

Czardasz: Dawid Chochół – Grzegorz Gumienny (46 Marcel Michta), Wojciech Kaszowicz, Paweł Jasionowicz, Wojciech Szymański - Jarosław Maciejczyk (75 Janusz Krupa), Stanisław Mroczka, Rafał Biernacki, Damian Frączek (86 Paweł Stanek) - Marcin Kiełbasa (81 Krzysztof Urban) – Damian Mastaj (46 Bartłomiej Maciejczyk); trener Paweł Jasionowicz.
Sobniów: Wiktor Martyka - Marek Sury (82 Karol Klich), Rafał Kosiba, Patryk Jamuła, Kacper Konieczny – Hubert Wiśniowski, Krzysztof Turek, Marcin Garbarz, Alan Buba, Sławomir Zegarowski – Adrian Lis; na ławce rezerwowych: Mateusz Przetacznik; trener Marek Dyląg.
Sędziowali: Piotr Farion oraz Sławomir Rak i Stanisław Sokołowski. Żółte kartki: Adrian Lis – Stanisław Mroczka, Jarosław Maciejczyk. Widzów około 100.