Porażka Czarnych Jasło w sparingu ze Startem Rymanów

W sparingu, rozegranym w niedzielę (5 lutego) późnym wieczorem, Czarni Jasło przegrali ze Startem Rymanów 1-4. Mecz odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jaśle.

Pierwotnie spotkanie miało zostać rozegrane w sobotę, ale ze względu na atak zimy, zostało przełożone na niedzielę.
Dla Czarnych był to trzeci sparing zimowy. Wcześniej pokonali Błękitnych Ropczyce 4-2 i przegrali z Cosmosem Nowotaniec 1-8.

- W pierwszej połowie zagraliśmy składem zbliżonym do optymalnego, takim jakbyśmy mieli grać mecz ligowy. Pierwsze 45 minut było niezłe w naszym wykonaniu, ale było też dużo mankamentów, wynikających z nowego sposobu budowania gry. Mieliśmy za mało jednostek treningowych, żeby elementy taktyczne dobrze funkcjonowały, tak jakbyśmy sobie życzyli. W drugiej połowie Start Rymanów, poukładany zespół, zdominował nas i zdobył bramki po naszych prostych błędach. Kolejny pożyteczny sprawdzian. Z wyniku nie możemy być zadowoleni, ale pierwsza po**łowa pokazała, że idziemy w dobrym kierunku

– powiedział trener Czarnych Mateusz Ostrowski.

Start Rymanów testował bramkarza i trzech zawodników defensywnych. Trener Kamil Walaszczyk pojawił się na boisku w II połowie.

Czarni kolejny sparing rozegrają także w Jaśle 11 lutego o godz. 12 z rezerwami Resovii.

Czarni 1910 Jasło – Start Rymanów 1-4 (1-1)
0-1 Wiktor Majewski, 1-1 Karol Rzońca, 1-2 Radosław Macnar, 1-3 samobójcza, 1-4 Rafał Nikody
Czarni: Patryk Szostak – Paweł Setlak, Szymon Sudyka, Piotr Kosiba, Krzysztof Szydło – Łukasz Urban, Rafał Mastaj, Karol Rzońca – Jakub Ząbkiewicz, Maciej Sowa – zawodnik testowany oraz w II połowie: Hubert Halerz – Tomasz Pałucki, Szymon Sudyka, Piotr Kosiba, Maciej Sowa – Jakub Wyderka, Robert Niemiec, Karol Szydło – Mateusz Majka, Jakub Ząbkiewicz – zawodnik testowany; trener Mateusz Ostrowski.
Start: zawodnik testowany – Grzegorz Gierlasiński, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany – Radosław Nikody, Bartłomiej Wojtasik, Wiktor Majewski, Arkadiusz Femin, Rafał Nikody – Jakub Mazurkiewicz oraz Radosław Macnar, Kamil Walaszczyk, Mikołaj Szczurek, Siergiej Salyuk, Filip Brożyna; trener Kamil Walaszczyk.