Porażka jasielskich siatkarek przekreślająca szanse na awans

OPRAC.: BH
Siatkarki UKS MOSiR Jasło przegrały w ramach VIII kolejki Podkarpackiej I Ligi Kobiet w sobotę (29 stycznia) wyjazdowy mecz z Maratonem Trzciana 1-3. Tym samym rywalki przeskoczyły jaślanki w tabeli. Ta porażka przekreśla szanse jasielskiej drużyny na zajęcie drugiego miejsca, premiowanego awansem do dalszych gier o awans do II ligi.

Mecz rozegrany w Świlczy trwał 102 minuty. Pierwszego seta Maraton złożony z zawodniczek doświadczonych, które występowały w różnych klubach i ligach, wygrały bardzo łatwo i wysoko. Jaślanki miały wielki problem przede wszystkim z przyjęciem zagrywki rywalek. W tym elemencie gry wyraźnie sobie nie radziły. Gdy wróciły do równowagi i poprawiły odbiór, próbowały odrabiać straty, ale były one zbyt duże, żeby ta sztuka im się udała. Ponadto w I secie urazu stawu skokowego doznała Monika Piróg, którą zastąpiła Beata Kurczaba.

Drugi set był niemal adekwatny do pierwszej części meczu. Dopiero w III secie jaślanki zagrały zdecydowanie lepiej. Prowadziły od początku i dopiero w samej końcówce rywalki zaczęły je doganiać. Dobrą grą wygrały kontaktowego seta z nadzieją, że doprowadzą do tie-breaka. Jednak w IV secie po wyrównanym początku do stanu 11-11, rywalki zdobyły kolejno 8 punktów po zagrywce. Jaślanki znów nie radziły sobie z przyjęciem. Potem znów odrabiały straty, goniły wynik do stanu po 18. W końcówce skuteczniejsze były rywalki.

- W dalszym ciągu naszym największym mankamentem jest przyjęcie. Skrzydła podcięła dziewczynom także kontuzja Moniki Piróg. Nie mogła w tym meczu zagrać chora Zuzanna Świder. Tego meczu nie powinniśmy przegrać

- powiedział trener UKS MOSiR Jasło Tomasz Janusz.

Najbliższy mecz jasielska drużyna rozegra na wyjeździe z AZS UR Developres II Rzeszów. Spotkanie odbędzie się albo za tydzień lub trzy tygodnie (ze względu na ferie).

Mecz VIII kolejki (29 stycznia):
UKS Maraton Trzciana - UKS MOSiR Jasło 3-1 (25-14, 25-18, 23-25, 25-19)

UKS MOSiR: Katarzyna Marcisz, Monika Piróg, Joanna Bernacka, Agnieszka Górniak, Dominika Dybaś, Aleksandra Lidwin, Kinga Hap (libero), Julia Wietecha (libero) oraz Beata Kurczaba, Weronika Wolak-Libuszowska; I trener Tomasz Janusz; II trener Agnieszka Górniak; kierownik drużyny Marcin Wietecha.

W innych meczach VIII kolejki: UKS 15 Przemyśl - SMS Stal Mielec 0-3 (14-25, 15-25, 14-25), SST Mark-Bud Lubcza Racławówka - AZS UR Developres II Rzeszów 3-1 (22-25, 25-12, 25-11, 25-21).