Porażka jasielskich siatkarzy w Jaworznie z liderem

Siatkarze MKS Gamrat MOSiR Jasło przegrali w sobotę, 28 stycznia, wyjazdowy mecz z liderem II ligi MCKiS Jaworzno 0-3. Drużyna trenera Bartosza Kilara wystąpiła bez trzech zawodników, którzy uczestniczą w Akademickich Mistrzostwach Polski.

Zdecydowanym faworytem byli gospodarze, którzy liderują i kolejny sezon zamierzają powalczyć o awans do I ligi. W jasielskiej drużynie zabrakło Dominika Czaji, Kacpra Kałuckiego i Krzysztofa Kufla, którzy uczestniczą w Akademickich Mistrzostwach Polski.

Lider był bezlitosny dla osłabionego Gamratu. Zaczął od mocnego uderzenia i w I secie prowadził 9-0. Pierwsza dwa sety bez historii – łatwe zwycięstwo MCKiS Jaworzno. W trzeciej partii jaślanie powalczyli, prowadzili 6-4 i 10-8.

- Inne cele mają oni, a inne my

– zaznaczył trener jasielskiej drużyny Bartosz Kilar.

MKS Gamrat MOSiR Jasło zajmuje w tabeli 9. miejsce z dorobkiem 15 punktów (sety 21-33).

W rozgrywkach teraz nastąpi przerwa do 11 lutego. W ramach XVII kolejki MKS Gamrat MOSiR Jasło podejmuje we własnej hali MKS Andrychów.

Mecz XVI kolejki (28 stycznia):
MCKiS Jaworzno - MKS Gamrat MOSiR Jasło 3-0 (25-13, 25-12, 25-22)
MKS: Bartosz Pichla, Radosław Kij, Patryk Giża, Mateusz Witek, Mikołaj Pezda, Bartosz Lasocki, Nikodem Szytuła (libero), Piotr Kulikowski (libero) oraz Bartosz Soboń, Paweł Stygar, Paweł Szymanik; trener Bartosz Kilar.

W pozostałych meczach XVI kolejki: Volley Rybnik - UMKS Kęczanin Kęty 3-2 (23-25, 25-17, 19-25, 25-16, 15-7), MKS Andrychów - Karpaty Krosno Glass KPU 3-2 (25-23, 24-26, 25-16, 22-25, 15-12), Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel - Extrans Sędziszów Małopolski 1-3 (26-28, 25-19, 19-25, 24-26), AKS V LO Rzeszów - TKS Tychy (18 marca), Hutnik-Wanda Kraków - Błękitni Ropczyce (1 lutego).
Mecze XV kolejki: Extrans Sędziszów Małopolski - AKS V LO Rzeszów (1 lutego), Błękitni Ropczyce - Volley Rybnik (4 marca).