Porażka Ostoi Kołaczyce po „kabaretowym” meczu w Odrzykoniu. Tempo Nienaszów nie grało

W rundzie jesiennej Ostoja Kołaczyce także przegrała z Zamczyskiem Odrzykoń (1-4) na swoim stadionie Bogdan Hućko
W meczu XXVII kolejki klasy okręgowej, rozegranym w niedzielę (15 maja) Zamczysko Odrzykoń wygrało z Ostoją Kołaczyce 3-2. Drużyna trenera Piotra Sikorskiego w doliczonym czasie gry doprowadziła do remisu, ale też w …doliczonym czasie gry straciła trzecią bramkę. W roli głównej wystąpił arbiter z KS Dębica.

Ostoja, mimo beznadziejnej sytuacji w tabeli, walczy w każdym meczu. W Odrzykoniu po golu Sławomira Sienickiego objęła prowadzenie. Gospodarze szybko odrobili stratę i mieli w I połowie jeszcze cztery znakomite sytuacje do zdobycia goli, ale żadnej już nie wykorzystali Mateusz Urbanek i Patryk Orzechowski.

– Powinniśmy zamknąć mecz i nie byłoby nerwówki w końcówce

– stwierdził kierownik odrzykońskiej drużyny Piotr Filar.

Od 48. minuty Zamczysko grało w dziesięciu, bo za faul taktyczny na Sławomirze Sienickim, kapitan gospodarzy Bartosz Lenart został ukarany czerwoną kartką. Ostoja przewagi liczebnej nie wykorzystała, a Mateusz Urbanek wyprowadził w końcówce meczu swój zespół na prowadzenie. W doliczonym czasie gry doświadczony Sławomir Sienicki doprowadził do remisu.

Sędzia przedłużył mecz o 4 minuty, ale grano zdecydowanie dłużej. Według Zamczyska, Mateusz Urbanek zwycięską bramkę zdobył w 90+7, a zdaniem Ostoi była już 9. minuta doliczonego czasu. Arbiter z KS Dębica zaprotokołował gol Mateusza Urbanka w 90+4 minucie.

Sędzia słynący z nietypowego prowadzenia meczów, dyskusji i komentowania wydarzeń na boisku na bieżąco, tym razem podpadł obu drużynom. W przerwie meczu kibice wygwizdali sędziów, schodzących do szatni.

- To był kabaret, ale nie było nikomu do śmiechu co wyprawiał sędzia. Jeżeli ten pan chce być showmanem, to niech zmieni zajęcie, a nie krzywdzi zawodników na boisku. Jestem zdegustowany, wręcz zszokowany jego zachowaniem i postawą. Jego bezczelne odzywki do zawodników i trenerów były poniżej godności

– nie krył oburzenia trener Ostoi Piotr Sikorski.

Zamczysko wystąpiło bez pauzujących za kartki Jakuba Dziadosza i Dominika Nowaka. W Ostoi kontuzji w I połowie doznali Rafał Grzesiak i Grzegorz Gancarski.

W najbliższą sobotę (21 maja, godz. 18) Ostoja Kołaczyce na swoim stadionie podejmuje Przełom Besko.

Mecz XXVII kolejki (15 maja):
Zamczysko Odrzykoń – Ostoja Kołaczyce 3-2 (1-1)
0-1 Sławomir Sienicki (8), 1-1 Kacper Latkiewicz (11), 2-1 Mateusz Urbanek (87), 2-2 Sławomir Sienicki (90+1), 3-2 Mateusz Urbanek (90+4)

Zamczysko: Damian Kozioł – Piotr Bryś, Ryszard Zaremba, Bartosz Lenart, Mateusz Głód – Mateusz Urbanek, Kacper Sokołowski, Kacper Latkiewicz, Wiktor Latkiewicz (76 Oskar Cierpiak) – Daniel Stanisz (83 Tomasz Bardzik), Patryk Orzechowski; na ławce rezerwowych: Damian Rysz, Paweł Godek, Tomasz Puc; trener Andrzej Paszek.
Ostoja: Damian Łukaszewski – Grzegorz Gancarski (33 Przemysław Pierzchała), Szymon Grzesiak, Bartosz Niklewicz, Tomasz Kotulak - Mateusz Biernacki, Rafał Grzesiak (26 Kacper Mazur), Mateusz Krajewski, Dawid Góra – Sławomir Sienicki, Mateusz Juszkiewicz; na ławce rezerwowych: Tomasz Biały, Piotr Przewoźnik, Daniel Skórka; trener Piotr Sikorski.
Sędziowali: Arkadiusz Kuczaj oraz Jakub Dybowski i Rafał Kępa (KS Dębica). Żółte kartki: Daniel Stanisz, Piotr Bryś, Patryk Orzechowski, Mateusz Urbanek, Damian Kozioł – Mateusz Juszkiewicz, Przemysław Pierzchała, Tomasz Kotulak; czerwona: Bartosz Lenart (48). Widzów około 200.

Szarotka Uherce nie przyjechała

Bez rozgrywania meczu Tempo zainkasowało 3 punkty. Ostatnia w tabeli Szarotka Uherce nie zebrała składu na niedzielny (15 maja) mecz z Tempem. Na półtorej godziny przed rozpoczęciem spotkania powiadomili telefonicznie klub z Nienaszowa, że nie przyjadą.

Mecz miał odbyć się na stadionie ze sztuczną murawą w Chorkówce, bo Tempo po incydencie 24 kwietnia z udziałem chuligana i zawodników Czarnych Jasło po zakończonym meczu z jasielską drużyną, ma roczny zakaz rozgrywania meczów na swoim stadionie. Tempo zostało również ukarane 2 tysiącami złotych za skandowanie przez jednego z kibiców hasła antysemickiego.

Najbliższy mecz Tempo rozegra w niedzielę (22 maja, godz. 13) w Samoklęskach z Zamczyskiem Mrukowa.